رسوایی بزرگ و لو رفتن اطلاعات ۲۴ میلیون حساب کاربری Gmail 2016

0

اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۵
اخبار تکنولوژی, ویژه

34 بازدید

حساب کاربری Gmail
حساب کاربری Gmail

رسوایی بزرگ و لو رفتن اطلاعات ۲۴ میلیون حساب کاربری Gmail 2016

سال ۲۰۱۶ تا همین جا روزهای تاریکی را در زمینه امنیت اطلاعات برای کمپانی های بزرگ رقم زده است. پس از اینکه FBI اعلام کرد آنها توانسته اند آیفون یافته شده در حادثه سن برناردینو را که اپل اعلام کرده بود برای باز کردن قفل آن نیازمند ساخت و توسعه یک سیستم عامل جدید است رمزگشایی کنند، حالا خبر رسیده که اطلاعات ۲۴ میلیون حساب کاربری Gmail در اینترنت منتشر شده است.

البته این تنها بخش کوچکی از فاجعه ای است که اتفاق افتاده زیرا محققان یک تیم امنیتی دریافته اند در حال حاضر چند صد میلیون نام کاربری و رمز عبور در اینترنت خرید و فروش می شوند. گزارش منتشر شده متعلق به کمپانی امنیتی Hold Security است و در توضیح آن آمده که اطلاعات بیش از ۲۷۲ میلیون حساب کاربری در حال خرید و فروش در اینترنت می باشند. بخش بزرگی از این تعداد مربوط به سرویس صندوق پستی الکترونیکی mail.ru روسیه است اما تعداد بسیار زیادی از حساب های کاربری گوگل، یاهو و مایکروسافت نیز در آن یافت شده اند. به طور دقیق، بین ۵۷ تا ۶۴ میلیون حساب کاربری mail.ru، بیش از ۴۰ میلیون حساب کاربریی یاهو، بیش از ۳۳ میلیون حساب کاربری هات میل و بیش از ۲۴ میلیون حساب کاربری گوگل در این وضعیت نا به سامان قرار گرفته اند. این اطلاعات زمانی به دست آمده اند که یک هکر نوجوان روس در حال صحبت از موفقیت های خود در به دست آوردن رمزهای عبور در یک تالار گفت و گوی اینترنتی بوده و هر نام کاربری و رمز عبور را به قیمت تقریبا ۱ دلار به فروش می رسانده است. باید دید کمپانی های درگیر با این مساله چه راه حلی برای حفظ امنیت اطلاعات کاربرانشان پیدا خواهند کرد.

گردآوری:گیگر

منبع:sakhtafzarmag


آموزش Gmail آموزش ترفند Gmail آموزش تصویری Gmail آموزش جدید و کامل Gmail آموزش حرفه ای Gmail آموزش کامل Gmail حساب کاربری Gmail حساب کاربری Gmail هک شد سرقت حساب کاربری Gmail لو رفتن اطلاعات 24 میلیون حساب کاربری Gmail 2016

مطلب پیشنهادی


ADATA حافظه های رم جدید

ADATA حافظه های رم جدید را رونمایی کرد ,حرفه ای اورکلاک کنید ۲۰۱۶ کمپانی ADATA …

لینک مطلب

پاسخ دهید