رشته‌های بالای ۵ سال قدمت دانشگاه علمی‌کاربردی بازنگری می‌شود

0

دانشگاه علمی کاربردی برای حمایت از دانشجویان از ایده‌های جدید و برتر، وام‌هایی را برای حمایت از تجاری‌سازی ایده‌های جدید در نظر گرفته است.

محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ، گفت: کیفیت مراکز و بازنگری رشته‌ها براساس تامین نیاز روز بازار کار را سال آینده در اولویت قرار دادیم و رشته‌هایی که بیشتر از 5 سال عمر داشته باشند مورد بازنگری قرار می‌گیرند، تلاش بر این است این بازنگری ها تا مهر ماه به پایان برسد.

وی افزود : حمایت از ایده‌های برتر در تمام حوزه‌های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به توسعه تعاملات بین‌المللی این دانشگاه برای رفع نیازهای صنعت و اقتصاد گفت: دانشگاه علمی‌کاربردی با ارائه وام‌ و استقرار در مراکز رشد از ایده‌های فناورانه حمایت می‌کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی افزود: دانشگاه علمی‌کاربردی یک دانشگاه تقاضامحور و براساس نیاز روز بازار است که نیازهای صنعت و اقتصاد را از طریق علم روز دنیا شناسایی کرده و برای رفع آنها برنامه‌ریزی می‌کند.

وی اظهار داشت: ما در دانشگاه علمی‌کاربردی به عنوان تنها دانشگاه نسل سوم کشور به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که بتوانیم از دستاوردهای روز دنیا بهره‌گیری کنیم و برای این منظور نیازمند خوشه‌های فناور و استارتاپ‌ها هستیم که ایده‌های جدید را با برگزاری استارتاپ‌ها به فناوری نزدیک‌تر کنیم.

اخباری گفت: در شرایط پسابرجام ما باید بتوانیم با تعامل با کشورهای دیگر از ره‌یافته‌های جهانی استفاده کنیم تا در راستای توسعه پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی با افزایش فناوری‌های روز دنیا بهره لازم را ببریم.

وی با اشاره به حمایت این دانشگاه از ایده‌های جدید و برتر گفت: دانشگاه علمی کاربردی وام‌هایی را برای حمایت از تجاری‌سازی ایده‌های جدید در نظر گرفته است، همچنین صاحبان این ایده‌ها می‌توانند در خوشه‌های فناور دانشگاه جای گرفته و در مرکز رشد دانشگاه مستقر شوند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید