رشد 2.5 برابری کشور در تولید دانش سلول‌های بنیادی

0

پیر ریاحی گفت:‌ تولید علم در حوزه سلول‌های بنیادی و طب بازساختی نسبت به گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، پیر ریاحی مسئول کمیته آموزش حوزه‌های طب بازساختی و سلول‌های بنیادی صبح امروز در مراسم افتتاح اولین مدرسه تابستانی سلول‌های بنیادی و طب بازساختی که صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های آموزشی و پژوهشی این مدرسه اظهار داشت: در این مدرسه تابستانی به مدت 5 روز مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و 4 کارگاه برگزار می‌شود و مسائل بنیادی به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

وی یادآور شد: درسال‌های آینده این مدرسه مطالب تخصصی‌تر را در حوزه‌های طب بازساختی و سلول‌های بنیادی به دانشجویان ارائه می‌دهد. 

پیرریاحی گفت: در مدرسه تابستانی امسال در هر جلسه یک مسابقه علمی برپا می‌شود و به نفرات برتر جایزه نفیسی اهدا می‌کنیم.

تشکیل جلسه شورای راهبردی برای حوزه سلول‌های بنیادی

در ادامه مراسم خجسته دبیر شبکه طب بازساختی گفت: طب بازساختی از دی ماه سال 93 فعالیت خود را آغاز کرده و این شبکه از 6 منظر پژوهشی و تبلیغاتی برخوردار است و فعالیت‌های خوبی در زمینه سلول‌های بنیادی انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: استادان دانشگاه شهید بهشتی با عنوان اعضای شورای راهبردی طب بازساختی جلسات مختلفی تشکیل داده و در این شورا کمیته‌های پژوهشی و آموزشی و ارتباط بخشی معین شد.

دبیر شبکه طب بازساختی یادآور شد:طی 10 سال گذشته میزان رشد علمی در این حوزه دو و نیم برابر دیگر حوزه‌ها بوده و این رشته به قدری در دنیا مهم شده که برای آن جایزه نوبل را در نظر گرفته‌اند.

وی یادآور شد: 10 تریلیون دلار سرمایه گذاری شرکت‌های مرتبط با علوم پزشکی است. 

در ادامه مراسم حمیدیه دبیر شورای سلول‌های بنیادی گفت: استفاده از داروها امروزه به سمت سلول درمانی سوق داده شده و دانشگاه شهید بهشتی همگام با سایر دانشگاه‌های برتر دنیا مشغول فعالیت در حوزه سلول‌های بنیادی و طب بازساختی است. 

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید