Monday 27 March 2017

پیش فروش اینترنتی بلیط قطار

پیش فروش اینترنتی بلیط قطار

پیش فروش اینترنتی بلیط قطار ویژه نوروز ۹۶ برای حرکت در تاریخ (۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶) از ساعت ۵ عصر روز یکشنبه ۱۷ بهمن آغاز و تا روز سه شنبه ۱۹ بهمن ادامه خواهد داشت. کاربران گرامی با ورود به سایت سامتیک میتوانند بلیط قطار تمامی شرکت های ریلی ایران اعم از رجا، فدک و سفیر را در تمامی مسیرها به صورت کاملا آنلاین رزرو و خریداری نمایند.
کد خبر : 96377
تاریخ انتشار : شنبه 20 آگوست 2016 - 6:54
0 views بازدید

رشد 2.5 برابری کشور در تولید دانش سلول‌های بنیادی/بسته تشویقی 4 میلیاردی در حوزه سلول های بنیادی اهدا شد

پیر ریاحی گفت:‌ تولید علم در حوزه سلول‌های بنیادی و طب بازساختی نسبت به گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده است. به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، پیر ریاحی مسئول کمیته آموزش حوزه‌های طب بازساختی و سلول‌های بنیادی صبح امروز در مراسم افتتاح اولین مدرسه تابستانی سلول‌های بنیادی و طب بازساختی که صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با […]

پیر ریاحی گفت:‌ تولید علم در حوزه سلول‌های بنیادی و طب بازساختی نسبت به گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، پیر ریاحی مسئول کمیته آموزش حوزه‌های طب بازساختی و سلول‌های بنیادی صبح امروز در مراسم افتتاح اولین مدرسه تابستانی سلول‌های بنیادی و طب بازساختی که صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های آموزشی و پژوهشی این مدرسه اظهار داشت: در این مدرسه تابستانی به مدت 5 روز مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و 4 کارگاه برگزار می‌شود و مسائل بنیادی به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

وی یادآور شد: درسال‌های آینده این مدرسه مطالب تخصصی‌تر را در حوزه‌های طب بازساختی و سلول‌های بنیادی به دانشجویان ارائه می‌دهد. 

پیرریاحی گفت: در مدرسه تابستانی امسال در هر جلسه یک مسابقه علمی برپا می‌شود و به نفرات برتر جایزه نفیسی اهدا می‌کنیم.

تشکیل جلسه شورای راهبردی برای حوزه سلول‌های بنیادی

در ادامه مراسم خجسته دبیر شبکه طب بازساختی گفت: طب بازساختی از دی ماه سال 93 فعالیت خود را آغاز کرده و این شبکه از 6 منظر پژوهشی و تبلیغاتی برخوردار است و فعالیت‌های خوبی در زمینه سلول‌های بنیادی انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: استادان دانشگاه شهید بهشتی با عنوان اعضای شورای راهبردی طب بازساختی جلسات مختلفی تشکیل داده و در این شورا کمیته‌های پژوهشی و آموزشی و ارتباط بخشی معین شد.

دبیر شبکه طب بازساختی یادآور شد:طی 10 سال گذشته میزان رشد علمی در این حوزه دو و نیم برابر دیگر حوزه‌ها بوده و این رشته به قدری در دنیا مهم شده که برای آن جایزه نوبل را در نظر گرفته‌اند.

وی یادآور شد: 10 تریلیون دلار سرمایه گذاری شرکت‌های مرتبط با علوم پزشکی است. 

خجسته عنوان کرد: استفاده از داروها امروزه به سمت سلول درمانی سوق داده شده و دانشگاه شهید بهشتی همگام با سایر دانشگاه‌های برتر دنیا مشغول فعالیت در حوزه سلول‌های بنیادی و طب بازساختی است. 

وی تاکید کرد: بسته تشویقی به میزان 4 میلیارددر اختیار محققان و پژوهشگران حوزه سلول‌های بنیادی قرار می‌گیرد تاکشور ما در این حوزه مقالات بیشتری را در سطح بین‌المللی به چاپ برساند.

خجسته ابراز داشت: سومین نظریه علمی در حوزه سلول‌های بنیادی به زودی به چاپ می‌رسد و قرار است در دانشگاه‌های پزشکی امکان انتخاب واحد دروس طب باز‌‍ساختی و سلول‌های بنیادی دراختیار دانشجویان به صورت آزادانه قرار می‌گیرد.

وی گفت: با همکاری وزارت بهداشت مرکز رشد طب باز‌ساختی شهید بهشتی راه‌اندازی شده تا دانشجویان زیادی را در این حوزه تربیت کنند.

افزایش اعضای هیئت علمی روی حوزه سلول‌های بنیادی و طب باز‌ساختی

در ادامه مراسم حمیدیه دبیر ستاد سلول‌های بنیادی معاون علمی گفت: در بحث سلول‌های بنیادی برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته و دانشگاه شهید بهشتی در علم نوین همیشه پیشرو و پیشگام بوده است.

وی بیان کرد: دوره‌ای تحت‌ سلول‌های بنیادی باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی گذاشته شود تا مسئولان بحث آموزشی در مؤسسه رویان که کارهای خوبی انجام داده بتوانند نیروی انسانی خوبی را آموزش بدهد و شاید موجب تحول در کشور شود.

حمیدیه‌ ادامه داد: اولین طب باز‌ساختی در کشور ما و در کشور سوخته انجام شده و ایران طی سال‌های گذشته فعالیت‌های بسیار خوبی را در این حوزه انجام داده است.

وی ابراز داشت: کشور ما نباید در حوزه سلول‌های بنیادی چند مرکز آن هم به صورت متمرکز در تهران داشته باشد بلکه باید مراکز آموزشی در حوزه سلول‌های بنیادی و طب باز‌ساختی در سراسر کشور راه‌اندازی شود.

حمیدیه یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی یک مرکز مهم پژوهش و آموزش در علم پزشکی بوده و نیروهای خوبی در این دانشگاه مشغول به تدریس و تربیت پزشکان آینده این کشور هستند.

وی عنوان کرد: تعداد مقالات تولید در کشور در حوزه سلول‌های بنیادی بالا بوده و اگر ما بخواهیم که درجا‌ نزنیم باید علممان‌ را به محصول تبدیل کنیم.

حمیدیه‌ اذعان داشت: دانشگاه شهید بهشتی باید مراکز آموزشی دیگر مناطق کشور را در حوزه پژوهش و آموزش سلول‌های بنیادی همگام کرده تا رشد علمی در این کشور ارتقا یابد.

وی ادامه داد: اعضای هیئت علمی سلول‌های بنیادی همچنین فارغ‌التحصیلان این رشته در حال افزایش بوده و ما باید این افراد را در سطح کشور پخش کنیم.

حمیدیه‌ اظهار کرد: 40 سال پیش مردم به وسیله بیماری اسهال فوت می‌کردند ولی امروزه به دلیل بالا رفتن مطالعات مردم از علم پزشکی بیماری‌های دیگری زندگی‌های مردم را تهدید می‌کند.

وی تأکید کرد: متوسط عمر مردم کشور ما 70 سال است و این نسبت به کشور‌های آلمان و ژاپن بسیار پایین است و مردم در 10 سال آینده مطالبات دیگری از مسئولان حوزه سلامت کشورمان دارند.

حمیدیه‌ اظهار کرد: بعد از مردم متأسفانه برای درمان بیماری‌های خود به کشور های چین و هند رفته و هزینه‌های گزافی را متحمل می‌شدند.

وی گفت: در سال‌های آینده بیماری‌های نازایی و ناشنوایی با پیشرفت علم در حوزه سلول‌های بنیادی از بین می‌رود.

راه‌اندزای مرکز رشد حوزه سلول‌های بنیادی در دانشگاه شهید بهشتی

در ادامه مراسم پیوندی رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: توسعه علوم و فنون در ارائه خدمات درمان و پزشکی بوده و اگر ما در حوزه‌ سلول‌های بنیادی و طب باز‌ساختی پیشرفت داشته باشیم می‌توانیم از درد‌های مردم و هزینه‌های درمانی‌شان کاهش دهیم.

وی بیان کرد: افرادی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی مشغول به آموزش بوده نقش اساسی در صدمات مردم ایفا می‌کنند و با درمان بهتر بیماری‌ها هزینه‌های حوزه سلامت کشور کاهش می‌یابد.

رییس دانشگاه شهید بهشتی یادآور شد: طب باز‌ساختی و سلول‌های بنیادی نقش عظیمی در تولید دارو‌ها و مدل‌سازی آن دارد و در کشور در این هزینه تلاش‌های بسیاری انجام می‌شود.

پیوندی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نقش اساسی در حوزه سلول‌های بنیادی دارد و قرار است با ایجاد یک شبکه طب باز‌ساختی استادان و نخبگان این حوزه را گرد هم آورده تا به صورت کاملا متمرکز به تحقیق و پژوهش در این حوزه مهم بپردازند.

وی عنوان کرد: با راه‌اندازی مناطق مرکز رشد طب باز‍‌ساختی جایگاه این دانشگاه تثبیت می‌شود و این مرکز آموزشی تمام سعی خود را می‌کند تا با هم‌فکری متخصصان داخلی و خارجی راه‌حل خوبی برای درمان بیماری های مختلف از طریق سلول‌های بنیادی پیدا کند.

انتهای پیام /

لینک مطلب

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 93
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات