رشد 20 در صدی سهام HTC به لطف هدست واقعیت مجازی Vive

0

رشد 20 در صدی سهام HTC به لطف هدست واقعیت مجازی Vive

تکنولوژی واقعیت مجازی از جمله تکنولوژی های نوپایی به شمار میرود که این روز ها کمپانی های فعال در عرصه ی فناوری به خصوص سازندگان گوشی های هوشمند تمرکز خاصی بر روی آن دارند. اچ تی سی از جمله سازندگانی است که به نظر میرسد حساب ویژه ای بر روی این فناوری جدید باز کرده است و تا کنون هدست واقعیت مجازی خود را با نام Vive معرفی کرده و احتمال میرود که بر روی گوشی پرچمدار خود نیز ویژگی منحصر به فردی در این زمینه اضافه کند. به نظر میرسد شرط بندی های اچ تی سی روی این فناوری جواب داده است و در طول تنها دو روز سهام این کمپانی بیست در صد افزایش داشته است.

 

در طول خرید و فروش های انجام شده در روزهای یکشنبه و دوشنبه ارزش سهام اچ تی سی نزدیک به 21 در صد افزایش یافته است و با این وجود اچ تی سی کمترین درآمد ماهیانه را در دوران اخیر خود ثبت کرد. روز یکشنبه سهام اچ تی سی 9.75 در صد افزایش یافت و در روز دوشنبه نیز ارزش سهام تنها در چند ساعت تا 10 در صد افزایش پیدا کرد که این کمپانی را مجبور کرد که در آن روز مبادلات خود را تعطیل کند . هر سهم اچ تی سی در بازار بورس اکنون حدودا 99 دلار تایوان ارزش دارد که بالاترین قیمت از ماه ژوئن 2015 تا کنون به حساب میآید.

نکته ی جالب توجه این است که احیای ارزش سهام اچ تی سی تاثیری بر واقعیتی که در روز یکشنبه اتفاق افتاد نگذاشت و در آمد این کمپانی در ماه فوریه حدودا 129 میلیون دلار اعلام شد که کمترین در آمد ثبت شده توسط اچ تی سی از زمان افول این کمپانی تایوانی محسوب میشود.

در حالی که به نظر میرسد اچ تی سی در درجه ی اول یک سازنده ی گوشی هوشمند باشد با این حال در حال حاضر تمرکز این کمپانی بر روی گجت های پوشیدنی و واقعیت مجازی است . در واقع میتوان سهم بزرگی از افزایش سهام اچ تی سی در دو روز اخیر را به حساب سرمایه گذاری موفق اچ تی سی بر روی فناوی نوظهور واقعیت مجازی و پیش فروش بسیار خوب هدست واقعیت مجازی Vive زد . با اینکه باید منتظر گزارش اچ تی سی از میزان پیش فروش Vive شویم با این حال شرکت های رسمی اعلام کرده اند که موجودی پانزده هزار عددی هدست واقعیت مجازی اچ تی سی در تنها 10 دقیقه رزرو شد.

همچنین روز یکشنبه اچ تی سی از باکس سلامتی خود رونمایی کرد که تولید اول آن را به صورت کامل به فروش رساند. این باکس سلامتی که 400 دلار قیمت آن است از سه قسمت تشکیل شده است که عبارت است از دستبند سلامتی، نمایشگر ضربان قلب و ترازوی هوشمند. کمپانی اچ سی گفته است که سرعت تولید خود را بالا برده است تا پاسخگوی تقاضای بازار باشد.

هر چند مطمئنا این افزایش سهام به مزاج مدیران اچ تی سی بسیار خوش آمده است با این حال کمپانی تایوانی باید موفقیتش را با پرچمدار خود HTC 10 ادامه دهد و به موفقیت در آن زمینه نیز نیاز مبرمی دارد. در طول همین روز ها که سهام اچ تی سی در حال افزایش بوده است شاهد تصاویر و اطلاعات زیادی در مورد پرچمدار این کمپانی بوده ایم که احتمالا 31 فروردین به صورت رسمی رونمایی خواهد شد در ماه می نیز در آمریکا قابل خرید باشد.

         

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید