رشد 62 درصدی آموزش اتباع خارجی

0

رییس سازمان نهضت سوادآموزی از رشد 62 درصدی آموزش اتباع خارجی و همچنین آمادگی برای سوادآموزی به 13 هزار و 500 نفر در سال تحصیلی جدید خبر داد.

علی باقرزاده رییس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص وضعیت سوادآموزی برای اتباع خارجی مقیم گفت: در سال‌های اول انقلاب نرخ اتباع باسواد 6 درصد بود و این در شرایطی است که عمده مهاجران تحصیل کرده بودند اما در طول سال‌ها نرخ با‌سوادی افزایش یافته و در سال 90 به 700 هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: طی سه سال گذشته 50 هزار نفر از اتباع با‌سواد شدند و نرخ با‌سوادی از 6 درصد به 62 درصد افزایش یافته است.

رییس سازمان نهضت عنوان کرد: سال گذشته 24 هزار نفر از اتباع تحت آموزش قرار گرفتند که آموزش برخی از آن‌ها همچنان ادامه دارد.

وی در خصوص تحت پوشش قرار گرفتن اتباع برای سال تحصیلی جدید گفت: پیش‌بینی می‌شود 13 هزار و 500 نفر جزو برنامه‌ها قرار بگیرند، چنانچه کمیساریای‌ پناهندگان سازمان ملل همکاری‌های لازم را داشته باشد این تعداد افزایش هم می‌یابد.

باقر‌زاده با بیان اینکه سال گذشته 7 درصد از فعالیت‌های نوسازی به آموزش اتباع اختصاص یافته، گفت: سوادآموزان می‌توانند پس از احراز هویت و ارائه کارت کفالت ثبت‌نام خود را بدون هیچگونه محدودیتی تا پایان بهمن ماه انجام دهند.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه آماده همکاری با سایر کشورها برای توسعه سوادآموزی هستیم، عنوان کرد: هدف‌گذاری اصلی آموزش اتباع مقیم است اما چنانچه سایر کشورها نظیر افغانستان که اکنون جلسات مشترکی با هم داشتند اعلام آمادگی کند تجربه سوادآموزی خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید