رقابت “پاکستان و هند” برای برگزاری تمرینات مشترک نظامی با “روسیه”

0

خبرگزاری میزان – نظامیان روسیه برای شرکت در تمرین مشترک نظامی در حالی وارد هند شده‌‎اند که مقامات اسلام‌آباد نیز خواستار برگزاری مانور مشترک با نظامیان روس هستند.

رقابت به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از “اکونومیک تایمز”، گروه اعزامی از نظامیان روسیه برای شرکت در تمرین آموزشی-نظامی مشترک با نیروهای هندی به منطقه “راجستهان بیکانیر” رسیدند.
 
“پراشانت” رئیس ستاد محلی هند از نظامیان و سربازان روسی استقبال کردند.
 
“مانیش اوجوا” سخنگوی وزارت دفاع هند در این زمینه گفت: ژنرال “سرگئی لگوتین” گروه اعزامی 250 نفره روسیه را فرماندهی می‌کند که تمرین نظامی مشترکی را با تعداد مشابه نیروهای هندی در 14 روز آینده در میدان «مهاجان» منطقه بیکانیر انجام خواهند داد.
 
تمرینات مشترک نظامی هند و روسیه یکی از مهمترین همکاری دفاعی بین دو کشور است و از سال 2003 میلادی هفتمین تمرین مشترک نظامی مسکو و دهلی‌نو محسوب می‌شود.
 
تنش‌های امنیتی هند و پاکستان بخصوص در منطقه کشمیر روز به روز تشدید می‌شود و این دو کشور در زمینه‌های گوناگون با یکدیگر رقابت می‌کنند.
 
علاوه‌برآن، “مانوهار پاریکار” وزیر دفاع هند در سفر اخیر به مسکو با “سرگئی شویکو” همتای روس خود دیدار کرد و از فروش تسلیحات روسی و افزایش همکاری‌های نظامی با پاکستان در آینده ابراز نگرانی کرد.
 
به گفته پاریکار، ارتش هند فروش 4 بالگرد هجومی Mi-35 روسی به پاکستان را به عنوان تهدید امنیتی در نظر نمی‌گیرد اما به دلیل اینکه این معامله نخستین فروش تجهیزات نظامی روسیه به این کشور محسوب می‌شود، حائز اهمیت است.
 
یک منبع آگاه گفت: گزارش‌های نگران‌کننده‌ای وجود دارد که پاکستان در حال مذاکره برای خرید جنگنده‌های موسوم به سوخو-35  «Su-35» می‌باشد.
 
این در حالی است که مقامات مسکو این ادعاها را رد می‌کنند اما گفته می‌شود که مقامات پاکستانی درخواست رسمی آن را به مقامات روسی ارائه کرده‌اند.
 
همچنین هند خواستار شفافیت بیشتر در مورد تمرین نظامی مشترک بین روسیه و پاکستان شده است.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید