رقبای لیفان ۸۲۰ را بشناسید

0

یکبار دیگر باید منتظر عبور یک  خودروی چینی، از مقابل چشمانتان در خیابان‌ها و جاده‌های کشور باشید و مثل اینکه اژدهای سرخ، خیال دل کندن از بازار ایران را ندارد. لیفان ۸۲۰ خودروی مورد نظر ماست؛ خودرویی که بر خلاف اندیشه قالب نسبت به خودروهای چینی، مشخصات فنی، امکانات و ظاهر خوبی دارد. کرمان موتور این خودرو را عرضه خواهد کرد و قیمتی معادل ۸۲ میلیون تومان برای آن در نظر گرفته است. ۸۲ میلیون تومان رقم کمی نیست و اگر کسی بخواهد این مقدار بودجه را برای خرید یک خودرو خرج کند، قطعا انتخاب اولش یک محصول چینی نخواهد بود و این نکته مهمی است که لیفان ۸۲۰، باید با آن دست و پنجه نرم کند. رقبای بسیاری در برابر لیفان ۸۲۰ قد علم کرده‌اند و کرمان موتور برای فروش مناسب این خودرو باید با تمام توان به جنگ رقبا برود.

foto-lifan-820_01

قبل از اینکه به ذکر رقبای لیفان ۸۲۰ بپردازیم نیم نگاهی به مشخصات این خودرو می‌کنیم. لیفان ۸۲۰، یک موتور ۲۴۰۰ سی سی با توان تولید ۱۵۸ اسب‌بخار انرژی را داراست و مجهز به یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک است. لیفان ۸۲۰ مجهز به ۶ کیسه هوا بوده و امکانات کاملی در اختیار سرنشینان خود قرار می‌دهد. با این تفاسیر، لیفان ۸۲۰ یک خودرو عادی نیست و نمی‌توان راحت از کنار آن عبور کرد.

رقبای لیفان ۸۲۰ هم از نظر قیمتی و هم از نظر امکانات تفاوت‌های زیادی با آن داشته  و در حقیقت قیمت گذاری مناسب این خودرو، باعث شده که در بازه قیمتی ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان تقریبا بی‌رقیب باشد.

17

جدی‌ترین رقیب لیفان ۸۲۰ را می توان، کیا سراتو اتوماتیک مونتاژی سایپا دانست، که قیمتی معادل ۸۶ میلیون تومان دارد. خودروی مذکور ۴ میلیون تومان گرانتر از لیفان ۸۲۰ است و از یک موتور ۲۰۰۰ سی سی با قدرت ۱۵۶ اسب بخار استفاده می‌کند. از نظر امکانات و تجهیزات رفاهی قافیه را به لیفان ۸۲۰ واگذار کرده و فقط به نام کمپانی سازنده و کیفیت خود می‌بالد. اینجاست که انتخاب بین یک محصول باکیفیت و یک محصول چینی، ولی قدرتمند و پر از امکانات رفاهی، کار را سخت می‌کند.

12

رنو فلوئنس دنده ای، رقیب دیگر لیفان ۸۲۰ است که از یک موتور ۲۰۰۰ سی سی بهره‌ برده و برای انتقال قدرت از یک گیربکس دستی ۷ سرعته استفاده می‌کند. خودروی مذکور از سال ۲۰۱۰ تاکنون تولید می‌شود و از کیفیتی عالی برخوردار است، اما روی کاغذ بازی را به لیفان ۸۲۰ واگذار می‌کند. ضمن اینکه به دلیل وارداتی بودن این محصول فرانسوی، نباید انتظار خدمات و پشتیبانی خوبی داشته باشید. فلوئنس با قیمتی بیش از ۸۶ میلیون تومان در دو مدل معمولی و سفارشی عرضه می‌شود.

116

چری امگراند اتوماتیک هم می‌تواند رقیبی خطرناک برای لیفان ۸۲۰ باشد. خودروی مذکور از موتوری ۱۸۰۰ سی سی با توان ۱۳۸ اسب‌بخار استفاده می‌کند و مجهز به گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک است. از نظر فنی اختلاف فاحشی با لیفان ۸۲۰ دارد ولی از نظر امکانات رفاهی کمی نزدیک به رقیب چینی خود است. پاشنه آشیل آن قیمت ۸۷ میلیون تومانی آن نسبت به قیمت ۸۲ میلیون تومانی لیفان ۸۲۰ است.

در بازه قیمتی ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان تنها همین سه رقیب در کلاس سدان‌ها در برابر لیفان ۸۲۰ قد علم کرده‌اند؛ اما رقبای شاسی‌بلندی؛ مانند تیگو ۵ و جک اس ۵، می‌توانند برای لیفان ۸۲۰ مشکل ساز باشند. ضمن اینکه می‌توان در بازار خودروهای دسته دوم، رقیبانی را برای رقابت با لیفان ۸۲۰ پیدا کرد.

کرمان موتور باز هم با قیمت‌گذاری مناسب، عرصه رقابت را برای رقبای نامی خود تنگ‌تر کرده است و لیفان ۸۲۰ را می‌توان برگه برنده کرمان موتور در بازار آشفته خودرو دانست.

لیفان ۸۲۰ از تمام جهات رقبای خود را زمین می‌زند اما کیفیت چیزی است که شاید اینبار هم در این محصول چینی خبری از آن نباشد، ولی باید صبر کرد و دید که میزان استقبال از این سدان خوش چهره چگونه خواهد بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید