رقم فروش بازی The Witness از مرز 5 میلیون دلار گذشت

0

رقم فروش بازی The Witness از مرز 5 میلیون دلار گذشت

در طی روز های اخیر و در قالب مطلبی مجزا در وب سایت سخت افزار به موفقیت قابل توجه بازی The Witness اشاره هایی کرده بودیم و از رضایت کارگردان اصلی این بازی یعنی آقای جاناتان بلو از میزان فروش بازی The Witness نسبت به تجربه ی پیشین او یعنی بازی Braid سخن گفته بودیم. حال اطلاعات جدیدی از میزان فروش بازی The Witness بر روی دو پلتفرم مقصد این اثر منتشر شده است که بد نیست آن ها را هم از نظر بگذرانیم.

 

در طی روز های گذشته تنها به بخشی از آمار فروش بازی The Witness بر روی پلتفرم PC اشاره شده بود و در واقع این آمار تنها تعداد نسخه های به فروش رسیده از این بازی بر روی شبکه ی آنلاین استیم را نمایان می ساختند. اما اکنون که بازی The Witness هفته ی نخست فروش خود را به پایان رسانده است شاهد انتشار اطلاعات جدیدی از میزان فروش این بازی بر روی دو پلتفرم PC و پلی استیشن 4 هستیم. بر اساس این اطلاعات جدید بازی The Witness در نخستین هفته ی انتشار خود به بازار موفق شده تا رقم فروش کلی خود بر روی هر دو پلتفرم مقصدش را در مجموع به عدد 100 هزار نسخه برساند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که بازی The Witness در حال حاضر به موجب این فروش موفق رقمی بیش از 5 میلیون دلار را نصیب سازندگان خود کرده است و این انتظار می رود که موفقیت این بازی در بحث فروش همچنان ادامه یابد. بر اساس گفته های سازندگان این اثر و در راس آن ها آقای جاناتان بلو ، اگر چه بازی The Witness در طول نخستین هفته ی انتشار خود به بازار توانسته مرز فروش 5 میلیون دلار را پشت سر بگذارد اما این رقم در حال حاضر سود خالصی برای آن ها محسوب نمی شود و تنها می تواند هزینه های ساخت این بازی را پوشش دهد. با این حال آقای بلو نسبت به ادامه ی فروش موفق این بازی در طی روز های آینده بسیار خوش بین به نظر می رسد و معتقد است که به موجب فروش بازی The Witness او و همکارانش به طور حتم قادر به ساختن بازی جدید دیگری خواهند بود. در عین حال شاهد این نکته هستیم که فرآیند انتشار بازی The Witness بر روی پلتفرم های تازه ای نظیر مک ، Xbox One و پلتفرم های موبایل نیز برنامه ریزی شده است و از همین رو می توان انتظار کسب عایدی مالی بیشتری را از راه فروش این بازی بر روی تمامی پلتفرم های یاد شده داشت.

 the-witness

حال که صحبت از بازی The Witness به میان آمد بد نیست به نکته ی جالب دیگری در رابطه با این بازی نیز اشاره کنیم. بر طبق گفته های پیشین سازندگان بازی The Witness و در راس آن ها آقای بلو ، برای حل کردن تمامی معما های اصلی و جانبی موجود در محیط Open World این بازی ، گیمر ها در مجموع به چیزی نزدیک به صد ساعت زمان نیاز دارند (البته برای به پایان رساندن این بازی حتماً نیازی به حل کردن تمامی ماموریت های جانبی این اثر نیست و در واقع می توان از خیر انجام برخی از آن ها گذشت). با این حال در همین ابتدای کار گیمری پیدا شده است که توانسته کل بازی The Witness را در مدتی کمتر از 26 دقیقه به پایان برساند! در واقع این گیمر حرفه ای که با نام مستعار Azora شناخته می شود از طریق به خاطر سپردن راه حل تمامی ماموریت های اصلی این بازی موفق شده است که کل بازی The Witness را در مدت زمان کلی 25 دقیقه و 53 ثانیه به پایان برساند. او در واقع یک اسپید رانر محسوب می شود (از همین جا به جناب میگ میگ درود میفرستیم!) و پیش از این نیز سابقه ی به پایان رساندن بازی های مختلف را در طی مدت زمان بسیار کوتاه از خود به ثبت رسانده است. با این حال می توان گفت که رکورد خیره کننده ی به ثبت رسیده توسط این گیمر پر سرعت در بازی The Witness از مابقی رکورد های ثبت شده توسط او جالب تر به نظر می رسد.        

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید