رنو ساندرو اِستِپ وِی بخریم یا لیفانX50؟ مسئله این است!

0

lifan-x50-vs-sandero-stepway-1

با توجه به رونمایی رنو ساندرو استپ وی و اعلام قیمت کمتر از ۵۳ میلیون تومان برای این خودرو هاچبک کراس، احتمالا از هفته های آینده رقابتی بین این خودرو و سایر رقبا آغاز می شود.
یکی از اصلی ترین رقیب های استپ وی، لیفان X50 است که اصولی مشابه با ساندرو کراس را دنبال می کند. زیرا هر دو خودروهایی هستند که در اصل هاچبک بوده اند و حال به خاطر سلیقه مشتریان، کمی قد کشیده اند و خود را شبیه به شاسی بلندها کرده اند. برخی مراجع تخصصی خودرو، این سبک از هاچبک ها را شبه شاسی بلند می نامد که تنها با ارائه ظاهری جدید، بخش مهمی از بازار را درگیر خرید خود کرده اند.

امروز به بررسی و مقایسه تئوری این دو خودرو می پردازیم. یکی از این هاچبک های کراس چینی است و توانسته با حضور خود در بازار مشتریان به نسبت زیادی را جذب خود کند. یکی دیگر خودرویی است با اصالت اروپایی که تازه رونمایی شده است و باید در این چند وقته برای داشتن فروش خوب، مشتریان را با معرفی درست جذب خود کند.

۱- طراحی
lifan x50-24
وقتی به طراحی لیفان X50 نگاه می کنیم، با خودرویی به نسبت به روز طرف هستیم که از نظر بسیاری از خریداران، زیبا و جذاب است. در طراحی عقب این خودرو چینی از طرح های ایتالیایی استفاده شده است و انتقاد برخی افراد را در خصوص کپی برداری چینی ها از خودروهای اصیل افزایش داده است. به هر حال با هر کپی کاری و استفاده از ایده های نوین، لیفان توانسته X50 را با ظاهری جذاب ارائه کند و سهم مناسبی را از بازار ایران بدست آورد. رینگ های لیفان X50 طراحی زیبا و جذابی را دارد. ولی در کنار ساندرو استپ وی کمی کوچکتر به نظر می رسد.

با اینکه سایز هر دو رینگ ۱۵ اینچی است، ولی به خاطر فاق لاستیک ۶۵ استپ وی و ۶۰ لیفان X50، در نگاه کلی لاستیک ها و رینگ خودرو فرانسوی بزرگتر به نظر می آید. برای اینکه X50 به خودرویی کراس اوور شبیه شود، باربندهای تزئینی روی سقف آن قرار گرفته است که به زیبایی ظاهری کمک می کند و سپر جلو آن هم تا حدی با اصول کراس اوورها همگام است. ولی ساندرو اسپت وی، طراحی به مراتب ساده تری را دارد و این بدان خاطر است که این نسل از استپ وی در سال ۲۰۰۹ به بازار جهانی ورود پیدا کرده است. از نظر کلی ظاهر ساندرو استپ وی با نسخه معمولی فرقی ندارد و تا حد زیادی اصول آن پا برجا است.

ولی به خاطر بدنه عضلانی و ارتفاع ۴ سانتی متر بیشتر از X50، در چشم مشتریان خودرویی بزرگتر و مرتفع تر به حساب می آید. ساندرو استپ وی با تغییراتی در سپر جلو و عقب، ارتفاع و باربند تزئینی ظاهر به مراتب شبیه تری به یک کراس اوور دارد. برخی هستند که طراحی استپ وی را بیشتر می پسندند و اعتقاد دارند که تزئینات خاصی نباید روی بدنه یک شبه شاسی بلند یا هاچبک کراس وجود داشته باشد.

۲- مشخصات فنی
sandero stepway
همان طور که می دانید، لیفان X50 به موتور ۱٫۵ لیتری ۱۰۲ اسب بخار مجهز است که ۱۳۳ نیوتون متر گشتاور تولید می کند و در نسخه اتوماتیک، یک گیربکس CVT قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. این گیربکس به حالت S هم مجهز است که دور موتور را در بالاتر از حالت عادی یا D نگه می دارد. طبق گفته برخی منابع حداکثر سرعت این نسخه اتوماتیک X50 170 کیلومتر بر ساعت است. فرمان برقی با ضریب دهی اتوماتیک هم باعث شده تا این روزها از این هاچبک کراس چینی به نرم بودم فرمان یاد شود و خانم هایی که از آن استفاده می کنند، راحتی بیشتری را در ترافیک های شهری داشته باشند.

در کنار این چینی، حال ساندرو استپ وی قرار گفته است که به موتور ۱٫۶ لیتری K4M رنو مجهز است و ۱۰۵ اسب بخار قدرت دارد. گشتاور ۱۴۰ نیوتون متری این موتور از طریق گیربکس چهار دنده اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود. این گیربکس به قابلیت تیپترونیک مجهز است و حالت برفی به صورت پیش فرض روی آن قرار دارد. در نسخه دنده ای ساندرو استپ وی، گیربکس پنج دنده تقویت شده است تا چالاکی بیشتری به خودرو بدهد. فرمان ساندرو استپ وی مانند مدل معمولی هیدرولیکی است و از نظر نرمی به پای لیفان X50 نمی رسد. سیستم تعلیق هر دو خودرو در جلو از نوع مک فرسون است و در عقب از مدل ساده H استفاده شده است. ولی در کل می توان گفت که به خاطر مواد به کار رفته قوی تر و کیفیت بیشتر مونتاژ، سیستم تعلیق ساندرو استپ وی بهتر عمل می کند و سواری نرم تری را در اختیار سرنشینان قرار می دهد.

۳- کابین
lifan-x50-vs-sandero-stepway-4
در بخش کابین لیفان X50 را می توان به مراتب جذابتر از ساندرو استپ وی معرفی کرد. زیرا طراحی به مراتب به روز تری را دارد و از طرفی خلاقانه تر طراحی شده است. با اینکه امکانات کلی خودروها مشابه است، ولی شاهد آن هستیم که جذابیت داخل کابین X50 به بیشتر به چشم می آید. مثلا یک سانروف برقی و نمایشگر آمپر دیجیتال به مراتب برای بسیاری هیجان بیشتری را به داخل لیفان X50 به نسبت ساندرو استپ وی داده است.

ولی نکته جالبتر این است که ساندرو استپ وی حدود ۴ سانتی متر نسبت به لیفان X50 فاصله محوری بیشتری را دارد و عجیب است که اتاق به مراتب دلباز تری را دارد. فضای پا در داخل ساندرو مناسب تر از X50 چینی است و افراد قد بلند هم می توانند عقب این خودرو بنشینند. همچنین راحتی صندلی های استپ وی به مراتب بیشتر از X50 است و در سفرهای طولانی تاثیر این طراحی دیده می شود. در بخش فضای بار هم می بینیم که باز هم ساندرو استپ وی گنجایش بیشتر نسبت به X50 دارد و از طرفی بار راحت تر در داخل آن جای می گیرد.

۴- نگاه کلی
lifan-x50-vs-sandero-stepway-5
با اینکه در بخش طراحی جذابیت لیفان X50 بیشتر است و تا به الان مشکل خاصی در خصوص پیشرانه این خودرو اعلام نشده است و آپشن های بیشتری را دارد، ولی در نگاه کلی می توان گفت که شاید زمان آن رسیده تا به واسطه یک خودرو با اصالت اروپایی و فرانسوی، بازار آن تحت تاثیر قرار بگیرد. وقتی سابقه پارس خودرو و محصولات رنو را نگاه می کنیم، می توان از الان با قطعیت زیادی اعلام کرد که کیفیت ساندرو استپ وی در سطح بالایی قرار دارد و مشتریان می توانند ریسک کمتری را برای خرید این خودرو داشته باشند. البته لیاقت مشتریان ایرانی آن است که برای خرید نسخه جدید ساندرو استپ وی هزینه کنند و بعد از چند سال به سراغ مدلی نروند که در سال ۲۰۰۹ به بازار جهانی عرضه شده است.

شرایط بازار هم ثابت کرده است که رنو ساندرو به مراتب بازار بهتری را نسبت به خودروهای چینی هم رده دارد و با قیمت بیشتری نسبت به کارخانه معامله می شود. می توان حدس زد که این اتفاق برای خودرویی چون استپ وی هم رخ می دهد و احتمالا در بازار آزاد تا ۵۵ میلیون تومان، نسخه اتوماتیک آن قیمت گذاری می شود. همچنین افت قیمت نسخه های کارکرده ساندرو استپ وی می تواند کمتر از خودروهای چینی رقیب باشد و برای مشتریانی که هنوز خودرو را به چشم کالای سرمایه ای می بینند، بهتر به نظر آید.

ولی از طرفی کرمان موتور این روزها در مورد فروش محصولات چینی خوب ظاهر شده است و طرح های فروش به نسبت مناسب آن، می تواند برای افرادی که قصد خرید خودرویی در محدوده ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان را دارد، مفیدتر باشد. همچنین امکانات رفاهی و بیشتر هم دلیلی است که باعث می شود مشتریان زیادی به جای اصالت و کیفیت یک خودرو اروپایی به سراغ خودرویی چینی مانند لیفان X50 بروند. به هر حال هر فرد در خرید خود مختار است و می تواند با توجه به شرایط استفاده اش، به سراغ خودرو دلخواه برود.
lifan-x50-vs-sandero-stepway-2

مشخصات فنی لیفان X50 اتوماتیک رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک
حجم موتور (سی سی) ۱۴۹۸ ۱۵۹۸
حداکثر قدرت (اسب بخار) ۱۰۲ ۱۰۵
حداکثر گشتاور (نیوتون متر) ۱۳۳ ۱۴۰
حداکثر دور موتور مجاز (RPM) ۶۰۰۰ ۶۰۰۰
مصرف سوخت ترکیبی (L/100Km) ۶٫۵ ۸
گیربکس CVT با حالت S چهار دنده اتوماتیک با حالت تیپ ترونیک و حالت برفی
محور انتقال قدرت جلو جلو
حداکثر سرعت (Km/H) ۱۷۰ ۱۷۰
شتاب ۰- ۱۰۰ در شرایط مساعد (ثانیه) حدود ۱۳٫۵ حدود ۱۲٫۵
فاصله محوری (میلی متر) ۲۵۵۰ ۲۵۸۹
ارتفاع/ عرض / طول ۱۵۴۰/۱۷۲۲/۴۱۰۰ ۱۵۸۴/۱۷۵۳/۴۰۲۲
نوع فرمان EPS متغیر HPS
اندازه رینگ ۱۵ ۱۵
مشخصات لاستیک ۱۹۵/۶۰ R15 ۱۸۵/۶۵ R15
وزن خالص (کیلوگرم) ۱۱۹۳ ۱۱۷۵
تعلیق جلو مک فرسون مک فرسون
تعلیق عقب یک پارچه یک پارچه

lifan-x50-vs-sandero-stepway-3

مشخصات ایمنی لیفان X50 اتوماتیک رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک
تعداد کیسه هوا ۲ ۲
ترمز جلو دیسکی خنک شونده دیسکی خنک شونده
ترمز عقب دیسکی کاسه ای
ABS دارد دارد
EBD دارد دارد
BAS دارد ندارد
سنسور پارک عقب دارد ندارد

reno sandero step v-1

امکانات رفاهی لیفان X50 اتوماتیک رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک
سیستم تهویه دستی دستی
سانروف دارد ندارد
تعداد بلندگو ۴ ۴
تودوزی چرم مصنوعی پارچه ای
کامپیوتر سفر دارد دارد
چراغ روشنایی روز دارد ندارد
کنترل سیستم صوتی از روی فرمان از پشت فرمان
تنظیم ارتفاع چراغ دارد دارد
صندلی های ISOFIX دارد دارد

قیمت ساندرو استپ وی اتوماتیک: ۵۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
قیمت لیفان X50 اتوماتیک: ۵۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

 

لینک مطلب

پاسخ دهید