رنو های فرانسوی در راه ایران

0

رنو های فرانسوی در راه ایران

از اواخر سال گذشته و با رفع تحریم های اقتصادی راه برای ورود تولید کنندگان خارجی برای ورود به بازار صنعت در ایران به آهستگی باز شد و کم کم شاهد اعلام آمادگی شرکت های مختلفی برای آغاز به کار در ایران بودیم. خاطرتان هست که در اینباره خبر هایی از حضور دوباره پژو در ایران مطرح شده بود و زمزمه هایی نیز از حضور دیگر خودرو سازان مطرح هم به گوش می رسید. به تازگی خبر هایی جدی از حضور رنو در ایران هم شنیده شده که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

 

ایرانی ها با خودرو های رنو آشنایی دارند و از خاطرات نوستالژیک با رنو 5 تا نسخه های وطنی لوگان که با نام ال 90 در بازار موجود است و انواع نسخه های وارداتی دیگر همه و همه تجربیاتی است که مردم ایران از این خودرو دارند. البته خودرو های سنگین رنو هم سال هاست در میان ما حضور دارند ولی موارد مورد نظر ما در این مطلب بیشتر خودرو های سواری شهری هستند که با توجه به اظهارات مسئولین شرکت رنو قرار است به زودی در ایران و توسط دو شرکت خودرو سازی بزرگ به تولید رسیده و به بازار عرضه شوند.

طبق اظهارات مسئولین شرکت خودرو سازی فرانسوی رنو پنج مدل از خودرو های این شرکت در ایران به تولید خواهند رسید اما همچنان اخبار قطعی و موثق مبنی بر اینکه این خودرو ها دقیقا با همکاری کدامیک از خودرو ساز های داخلی به تولید خواهند رسید توسط آنها اعلام نشده است. آنطور که از صحبت های مسئولان رنو مشخص شده خودرو های سیمبول، داستر، کوئید، کلیو4 و کپچر محصولاتی هستند که به زودی شاهد تولید آنها در ایران خواهیم بود. رقابت بر سر تولید این خودرو ها در بین خودرو سازان داخلی بین سایپا و ایران خودرو می باشد.

در روز های اخیر یکی از مدیران ایران خودرو در نشست مجمع عمومی این شرکت اظهار داشت که خودرو های سیمبول و داستر شرکت رنو توسط سایپا تولید خواهند شد و باقی محصولات رنو توسط ایران خودرو به تولید خواهند رسید. به این ترتیب کوئید، کلیو4 و کپچر خودرو هایی هستند که رنو برای تولید توسط ایران خودرو در نظر گرفته است. در روز های آینده در مقالاتی به بررسی این پنج محصول رنو خواهیم پرداخت و خواهیم دید که خودرو هایی که قرار است نسل جدید خودرو های اروپایی ساخت ایران باشند در چه سطحی قرار دارند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید