رنگ عوض کردن دم به دم EA: برای حمیت از کنسول NX آماده ایم!

0

رنگ عوض کردن دم به دم  EA: برای حمیت از کنسول NX آماده ایم!

در روز های اخیر شاهد برگزاری همایشی از سوی شرکت EA بودیم. همایشی که طی آن گزارش های در آمدی مربوط به نیمه ی دوم سال مالی 2016 شرکت EA اعلام شد (همان گونه که پیش تر نیز اشاره کرده بودیم سال مالی شرکت ها با سال تقویمی ما تفاوت می کند). البته باید گفت که میزان عایدی شرکت EA در طی این دوره ی مالی، بحث اصلی این متن به شمار نمی رود و جالب تر از این موضوع برای ما سخنانی بود که برخی از اعضای ارشد این شرکت بزرگ بازی سازی در جریان همایش مذکور مطرح ساختند.

در طی این همایش شاهد این نکته بودیم که آنالیزور فنی (با آنالیزور های حاضر در دنیای فوتبال اشتباه نشود!) شرکت EA یعنی مایک هیکی پرسش جالبی را با فرد نخست این شرکت یعنی اندرو ویلسون مطرح ساخت. این پرسش که کیت های توسعه ی کنسول جدید شرکت نینتندو ( که فعلاً با نام موقت NX شناخته می شود ) اینک در اختیار شرکت های بزرگ و تراز اول بازی سازی قرار گرفته است و در واقع مشخصات کلی مربوط به معماری این کنسول هم اکنون کم و بیش بر آنان مشخص شده است. حال پرسش این جاست که شما به عنوان فرد نخست شرکت EA چه برنامه ای برای حمایت از این کنسول در نظر دارید؟ جالب این جاست که پاسخ سیاست مدارانه ی اندرو ویلسون که کم و بیش بر حمایت همه جانبه از کنسولNX دلالت می کرد، دقیقاً ما را به سه چهار سال قبل باز گرداند. جایی که مدیر اصلی سابق شرکت EA یعنی جان ریچیتیلو درست نظیر چنین سخنانی را (البته به صورت شفاف تر و با تعریف و تمجید بیشتر) در رابطه با کنسول WiiU بیان کرده بود. در واقع آقای ریچیتیلو پیش از آغاز نسل هشتم و در جریان نخستین معرفی های کنسول WiiU به دنیای بازی های کامپیوتری مدعی شده بود که آن چه نینتندو توسط کنسول WiiU قصد ارائه به مخاطبان خود را دارد، دقیقاً همان چیزی است که هواداران بازی های شرکت EA از جمله EA Sports و EA Games مشتاق تجربه کردن آن هستند. بنا بر گفته های او در آن زمان ” کنسول وی یو با گیم پلی منحصر به فردی که از طریق کنترلر لمسی خود به مخاطبان ارائه می دهد و قدرت گرافیکی مناسبی که در دل خود جای داده است بستر بسیار مناسبی برای ما به شمار می رود تا بازی های خود را بر روی این پلتفرم جدید منتشر کنیم. ” جالب این جاست که شرکت EA جزو نخستین شرکت های Third Party بود که پس از عرضه شدن کنسول وی یو به بازار و مشاهده نمودن عدم توفیق این کنسول در میان مخاطبان، خیلی زود پشت نینتندو را خالی کرد و در این میان حتی می توان گفت که EA با منتشر ساختن چیزی نزدیک به چهار بازی برای کنسول وی یو، اکنون می تواند خود را رکورد دار کم لطفی به این کنسول شکست خورده بداند! در واقع حدود دو سال پس از سخنان ریچیتیلو بود که شرکت EA به صراحت اعلام کرد هیچ برنامه ای برای ساخت عناوین جدید برای کنسول وی یو ندارد و در کنار این امر عناوین سالانه ای نظیر سری FIFA نیز دیگر بر روی این کنسول عرضه نخواهد شد. این در حالی است که شرکت هایی نظیر اکتیویژن با وجودی که پیش از عرضه شدن کنسول وی یو به بازار، بسیار کمتر از مدیران ارشد EA به به به و چه چه گویی از توانایی های این کنسول (که البته بسیاری از آن ها توانایی های نداشته بودند!) پرداختند، اما تا همین لحظه هم حمایت خود را از نینتندو قطع نکرده و همچنان به ساخت بازی (هر چند به میزان انگشت شمار) برای کنسول وی یو مشغول هستند.

 WiiU

حال صحبت های جناب اندرو ویلسون تکرار تاریخ به نظر می رسد و ما را بی اختیار به یاد روز های گذشته می اندازد. البته او برخلاف سلف خود حواسش را حسابی جمع کرده تا پیش از موعد مقرر به تعریف بی جا از کنسول جدید نینتندو نپردازد و در عوض توپ را به میدان گیمر ها و مخاطبان بازی های کامپیوتری بیاندازد. بنا بر گفته های آقای ویلسون او و سایر همکارانش در شرکت EA اکنون به آینده توجه دارند و شرایط کنونی را تغییر یافته می بینند. به این ترتیب که در افق دید آن ها گیمر ها در آینده ای نزدیک بیشتر ترجیح می دهند تا بازی بر روی پلتفرم های بیشتری را تجربه کنند! بنا بر این با توجه به پیشنه ی مثبتی که شرکت EA و نینتندو در زمینه ی تعامل و همکاری با یکدیگر داشته اند، ویلسون و همکارانش تصمیم دارند از تمامی پتانسیل ها و امکاناتی که در این زمینه وجود دارد بهره بگیرند و به ارزیابی آن ها بپردازند. به بیان بهتر جناب ویلسون تصمیم گرفته تا برخلاف سلف خود بی گدار به آب نزند و تا شرایط را به شکل صد در صد مهیا ندید به گفتن به به و چه چه بیهوده از کنسول جدید نینتندو یا NX نپردازد. در واقع اگر آقای هیکی قصد داشت پاسخ درستی از پرسش خود بشنود، بهتر بود این پرسش را با دیگر عضو ارشد EA یعنی پاتریک ساندرلند مطرح می کرد. پس از اعلام قطع حمایت شرکت EA از کنسول WiiU ساندرلند دلیل همکاری ابتدایی و اعلام حمایت همه جانبه ی شرکت EA از کنسول وی یو را تنها دلایل تجاری اعلام کرده بود و مدعی شده بود که وقتی شما کسب و کاری را راه می اندازید بیش از هر چیز به کسب رضایت سهام داران و کارکنان خود می اندیشید. بنابر این می توان انتظار داشت که پس از موفقیت کنسول جدید نینتندو یا همان NX در بازار مصرف، شرکت EA جزو نخستین شرکت های Third Party فعال در صنعت بازی سازی باشد که برای همکاری همه جانبه با اعضای نینتندو اعلام آمادگی کرده و به تعریف و تمجید از توانایی های بی رقیب این کنسول بپردازد!    

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید