رهایی از خاطرات بد با گاز خنده

0

دانشمندان از کالج دانشگاهی لندن معتقدند استنشاق مونوکسید نیتروژن یا «گاز خنده آور» به افراد کمک می کند که از خاطرات بد پس از وقایع آسیب‌زا رهایی یابند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از خبرگزاری هلث وستی، در جریان آزمایش،‌ داوطلبانی که پس از تماشای صحنه‌های خشونت در فیلم، مونوکسید نیتروژن را استنشاق کردند. تعداد خاطرات اضطراب آمیز در آنها در روزهای نخست پس از این رویداد کاهش پیدا کرد.

در ضمن افرادی که هوای معمولی را نفس کشیدند به مراتب کاهش تدریجی تعداد خاطرات بد را داشتند. روز بعد پس از تماشای فیلم تعداد خاطرات ناخوشایندی که شرکت کنندگان دریافت کننده «گازخنده» با آنها روبرو شدند، بیش از دو برابر کاهش یافت.

 

این اطلاعات در جریان بررسی 50 داوطلب سالم که در صحنه خشونت در یک فیلم فرانسوی را،‌که یکی از منتقدان آن را به عنوان یک فیلم« آن‌قدر بی رحمانه» که اکثر مردم نمی‌‌توانند آن را ببینند توصیف می‌کند،‌مشاهده کردند، بدست آمد.

به گفته متخصصان، «گاز خنده» گیرنده‌هایی را که در نگهداری طولانی مدت خاطرات مشارکت می‌کنند در مغز مسدود می‌کند.

نتایج بدست آمده می‌تواند در کاهش اثرات اختلال استرس پس از آسیب،‌به افرادی که آن را تجربه می‌کنند،‌به شاهدان حوادث وحشتناک مانند عملیات جنگی کمک کنند. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید