روایتی تازه از دوران جنگ سرد در فضا: معرفی بازی Outreach و سیستم مورد نیاز برای اجرای آن

0

روایتی تازه از دوران جنگ سرد در فضا: معرفی بازی Outreach و سیستم مورد نیاز برای اجرای آن

اگر چه رخداد های مرتبط با دوران جنگ سرد به علت ماهیت کلی آن در ظاهر امر بیش از هر چیز به منظور شکل دادن به داستان بازی های جاسوسی مناسب به نظر می رسد، اما در عین حال جنبه های مختلف این دوران می تواند محفلی برای رقم زدن داستان عناوین حاضر در سایر سبک های موجود در دنیای بازی های کامپیوتری هم باشد. به عنوان مثال بازی جدید و در دست تولید Outreach جزو آن دسته از آثاری قرار می گیرد که وقایع دوران جنگ سرد را به عنوان محور اصلی روایت داستان خود بر گزیده است، اما در عین حال به نظر نمی رسد که جزییات داستانی این بازی ربط چندانی به ویژگی های مبتنی بر امر جاسوسی داشته باشد.

بازی Outreach اثری است ماجرایی که داستان آن در دهه ی هشتاد میلادی و در دوران جنگ سرد رخ می دهد. در واقع داستان بازی Outreach روایتی خیالی از دوران جنگ سرد را در معرض تماشای تجربه کنندگان خود قرار می دهد که با تلفیق برخی از رویداد های واقعی این دوران با موارد غیر واقعی مبتنی بر تئوری توطئه، سعی در هر چه جذاب تر ساختن نوع روایت این بازی برای بازیباز دارد. تجربه کنندگان بازی Outreach در بخش داستانی این اثر نقش یک کیهان نورد عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق را بر عهده خواهند داشت که بنا به دستور افراد مافوق خود برای انجام ماموریتی حساس، به تنهایی راهی یک ایستگاه فضایی خارج از جو کره ی زمین می شود. ایستگاه فضایی اختصاصی اتحاد جماهیر شوروی که بنا به دلایل نا معلومی مدت قابل توجهی است که ارتباط آن با زمین قطع شده است. با ورود به ایستگاه فضایی مذکور، شخصیت نخست بازی Outreach (که به نظر می رسد رادومیر وُلکوف نام دارد) در می یابد که این ایستگاه فضایی بدون آن که هیچ دلیل واضحی برای آن اعلام شده باشد تحت تعمیر قرار داشته است و در عین حال تمام کارکنان آن نیز به شکل مرموزی ناپدید شده اند. این جاست که فضا نورد تنهای داستان ما باید به جستجو در گوشه و کنار محیط وسیع این ایستگاه فضایی بپردازد تا از دلایل این رخداد های عجیب با خبر گردد.

 outreach1

با توجه به کلیات مربوط به داستان این بازی می توان انتظار داشت که بازی Outreach از برخی المان های مشابه با عناوین سبک وحشت بر خوردار باشد. با این حال سازندگان بازی Outreach یعنی اعضای استودیوی مستقل Pixel Spill تا کنون هیچ اشاره ای به بهره بردن گیم پلی این بازی از المان های مشترک با عناوین سبک وحشت نداشته اند و بر این اساس هنوز هیچ مشخص نیست که آیا تجربه کنندگان بازی Outreach شاهد وجود چنین ویژگی هایی در گیم پلی این اثر خواهند بود یا این که اتمسفر کلی بازی Outreach تنها از حالتی تنش آلود بهره خواهد برد و تمرکز چندانی بر استفاده از المان های سبک وحشت نخواهد داشت. به هر حال آن چه که از هم اکنون مسلم به نظر می رسد این است که بخش مهمی از گیم پلی بازی Outreach (که بر اساس زاویه ی دوربین اول شخص روایت می شود) بر امر جستجو و کند و کاو در گوشه و کنار ایستگاه فضایی متروک یاد شده متمرکز خواهد بود و تجربه کنندگان گیم پلی این بازی با چالش های فراوانی برای انجام این هدف مواجه هستند. به این دلیل که داستان بازی Outreach در یک ایستگاه فضایی و در محیطی بدون جاذبه جریان دارد و این موضوع بیش از هر چیز نوع حرکت کردن بازیباز در طول محیط این بازی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به عبارت بهتر به منظور حرکت در محیط بازی Outreach بازیباز ابتدا باید مسیر حرکتی خود را تعیین نموده و پس از انجام جهش در جهت تعیین شده، هنگامی که هنوز در فضایی ما بین زمین و آسمان قرار دارد مکان فرود خود را تخمین زده و در همان نقطه فرود بیاید. امری که حرکت کردن در محیط ایستگاه فضایی متروک موجود در این بازی را به فرآیندی بسیار پر چالش و در عین حال واقعی تبدیل خواهد ساخت. 

 outreach2

علاوه بر وجود فضای بدون جاذبه در لوکیشن اصلی بازی Outreach یعنی ایستگاه فضایی متروک یاد شده، عامل دیگری که سازندگان این بازی به منظور چه طبیعی تر جلوه دادن اتمسفر و فضای کلی بازی Outreach به آن توجه ویژه ای داشته اند، طراحی محیط این بازی بر اساس ویژگی های مهم دهه ی 1980 میلادی (دورانی که داستان این بازی در آن رخ می دهد) بوده است. به عبارت بهتر ویژگی هایی نظیر نوع لباس پوشیدن شخصیت های حاضر در بازی Outreach ، تکنولوژی های مورد استفاده قرار گرفته در داستان این اثر و همچنین عوامل دیگری نظیر نوع طراحی ویژگی های محیط این بازی، همگی بر اساس موارد مشابه در دهه ی 80 میلادی طراحی شده اند تا بازی Outreach از لحاظ سبک و سیاق ظاهری به گونه ای کامل به اثری تبدیل شود که حال و هوای کلی آن فضای حاکم بر دوران جنگ سرد را تداعی می کند. بازی Outreach در تاریخی (فعلاً نا مشخص) از سال 2017 میلادی در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار خواهد گرفت. در این میان سازندگان بازی Outreach سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی بر روی دو سیستم عامل ویندوز و مک را هم اعلام نموده اند که البته تنها مشخصات مربوط به حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی را در بر میگیرد. مشخصاتی که می توانید موارد مربوط به آن را به طور کامل در پایان این متن مشاهده نمایید.

 outreach3

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Outreach بر روی کامپیوتر های خانگی مبتنی بر ویندوز :

 

 • سیستم عامل :  Win7 SP1 , Windows 8.1 , Windows 10 – Only 64 bit Version
 • پردازنده :  Intel Core i5 2.5 GHz
 • کارت گرافیک :  DX 11 GPU with 2 GB VRAM: Nvidia GTX 580 / AMD Radeon HD 7870
 • حافظه ی رم :  8 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  8 پیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 11

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Outreach بر روی کامپیوتر های خانگی مبتنی بر مک :

 

 • سیستم عامل :  OS 10 , 11
 • پردازنده :  Intel Core i5 2.5 GHz   
 • کارت گرافیک :  DX11 GPU with 2GB VRAM: Nvidia GTX 580 / AMD Radeon HD 7870
 • حافظه ی رم :  8 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  8 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 11

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید