روایت ساخته شدن بازی Tetris، به فیلم سینمایی تبدیل می شود

0

روایت ساخته شدن بازی Tetris، به فیلم سینمایی تبدیل می شود

اگر جزو دنبال کنندگان بخش بازی های کامپیوتری در وب سایت سخت افزار باشید، حتماً به خوبی با سلسله مطلب های “مرد معکب های رقصان” آشنا هستید. مطالب دنباله داری که در قالب آن ها سرگذشت بازی نام آشنای Tetris و خالق اصلی این اثر یعنی الکسی پاجینوف به شکل پی در پی روایت می شود. اما به نظر می رسد که ذکر سرگذشت خالق بازی تتریس، تنها برای ما جذاب و قابل روایت کردن به نظر نمی رسد و در سوی دیگر دنیا نیز کسانی هستند که قصد روایت کردن سرگذشت این بازی و وقایعی که خالق این اثر با آن ها درگیر بوده است را به سبک و سیاق خود دارند. به بیان ساده تر می توان گفت به تازگی خبر رسیده که قرار است سر گذشت خالق بازی تتریس و چگونگی خلق این اثر توسط الکسی پاجینوف به یک فیلم سینمایی جدید تبدیل شود.

از قرار معلوم برت رتنر که کارگردانی آثاری نظیر X – Men 3 و ساعت شلوغی یا Rush Hour را در کارنامه دارد، به تازگی تصمیم گرفته است تا به موجب همکاری مشترک با تهیه کننده ی مورد علاقه ی خود یعنی جیمز پکر داستان خلق شدن بازی تتریس را به یک فیلم سینمایی جدید تبدیل کند. همان گونه که پیش تر هم در مطالب دنباله دار خود در مورد بازی تتریس (که البته هنوز به پایان نرسیده اند) مشاهده کردیم، بازی تتریس در آکادمی علوم اتحاد جماهیر شوروی و در حول و حوش سال 1984 میلادی خلق شد. به نظر می رسد که فیلم جدید برت رتنر نیز دقیقاً همین بازه ی زمانی را به عنوان محل وقوع رویداد های خود انتخاب کرده است و به احتمال فراوان کشمکش هایی که خالق اصلی بازی تتریس از زمان تولید این بازی جریان ساز تا زمان به شهرت رسیدن آن در کل جهان درگیر شان بوده است را در این فیلم سینمایی جدید روایت خواهد کرد. ضمن این که ناگفته پیداست کلیت داستان این فیلم سینمایی جدید بر محور شخصیت کلیدی ماجرا یعنی خالق و ایده پرداز اصلی بازی تتریس، الکسی پاجینوف متمرکز خواهد بود و گفته می شود که این فیلم سینمایی ساختاری شبیه به فیلم شبکه ی اجتماعی یا The Social Network به کارگردانی دیوید فینچر خواهد داشت که حدود پنج سال قبل به روی پرده ی سینما های جهان آمد و چگونگی شکل گیری شبکه ی اجتماعی پر مخاطب فیسبوک را به دست مایک زاکربرگ دستمایه ی روایت خود قرار داده بود.

 tetris

علاوه بر آن به نظر می رسد که بخش مهمی از رویداد های اصلی این فیلم سینمایی جدید به ماجرا های مرتبط با در اختیار گیری حق امتیاز بازی تتریس مربوط می شود که ما هم در مطلب دیروز خود به آن ها پرداخته بودیم. البته این فیلم جدید که فضایی کاملاً رئال یا واقع گرا خواهد داشت تنها فیلم اقتباس شده از بازی محبوب تتریس به شمار نمی رود و در این میان بنا بر گفته های اعضای ارشد شرکت صاحب امتیاز بازی تتریس یا همان Tetris Company فیلم سینمایی دیگری نیز بر اساس دنیای این بازی قرار است ساخته شود که از تمی کاملاً متفاوت برخوردار خواهد بود. در واقع سال گذشته بود که عضو ارشد Tetris Company یعنی آقای هنک راجرز اعلام کرده بود که قرار است به زودی فیلمی با تم علمی تخیلی بر اساس دنیای بازی تتریس ساخته شود. صحبت هایی که کنجکاوی بسیاری از علاقمندان بازی تتریس را برانگیخت. چرا که این بازی نه داستان خاصی دارد و نه شخصیت های قابل تاملی که بتوان بر مبنای آن ها روایتی داستانی یا سینمایی را خلق کرد. در حقیقت شخصیت های این بازی تنها مکعب های رنگارنگی با شکل های متنوع هستند که در ترکیب با یکدیگر یک شکل واحد و کامل را خلق می کنند. به هر حال از فیلمی که آقای راجرز از آن سخن گفته بود مدت هاست که هیچ خبری به گوش نمی رسد و هیچ مشخص نیست که آیا این فیلم سینمایی واقعاً ساخته خواهد شد یا خیر. با این حال به نظر می رسد که شانس و امکان ساخته شدن فیلم واقع گرای برت رتنر بسیار بیشتر از فیلم علمی تخیلی اشاره شده توسط راجرز باشد که هنوز هیچ نکته ای از زیر و بم آن مشخص نیست. باید منتظر ماند و دید که این فیلم سینمایی جدید دقیقاً در چه تاریخی اکران خواهد شد.       

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید