روزنامه “روسی”: شکست در سوریه و عراق، “داعش” را به غرب کشانده است

0

خبرگزاری میزان – روزنامه “ماسکوفسکی کامسامولتس” روسیه با اشاره به شکست های پیاپی گروه های تروریستی مورد حمایت غرب، بویژه آمریکا در برابر ارتش سوریه و جنگنده های روس، نوشت: داعش اکنون پس از تحمل شکست های پیاپی در سوریه و عراق، عملیات خود را به غرب از جمله پاریس کشانده است.

روزنامه به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، روزنامه روسی امروز شنبه، نوشت: حملات پاریس ناشی از تنگنای گروه داعش در سوریه و عراق است که شکست های زیادی تحمل کرده است.

این روزنامه افزود: حملات تروریستی در پاریس به دلیل فشارهای روانی بر گروه داعش است که زیر فشارهای نظامی علیه خود در سوریه و عراق قرار گرفته است.

در حمله های تروریستی جمعه شب (دیشب) پاریس، شش تیراندازی و دو انفجار انتحاری در هفت نقطه پاریس روی داد که دست کم 126 نفر کشته و 200 نفر مجروح شدند.

ماسکوفسکی کامسامولتس با تاکید بر اینکه ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی جنگنده های روسی توانسته است داعش را زمین گیر کند، افزود: شبه نظامیان کرد هم در سوریه و عراق مناطق گسترده ای را از اشغال تروریست ها آزاد کرده اند.

“الکسی ماکارکین” معاون مرکز فناوری های سیاسی روسیه در این باره گفته است: با وجود اینکه غرب و روسیه در مورد آینده سیاسی حکومت سوریه تفاهم ندارند، ولی این موضوع نمی تواند از فشارهای جنگی علیه داعش بکاهد.

«الکساندر ایگناتنکو» رئیس انستیتو مذاهب و سیاست های روسیه نیز در این باره با احتمال افزایش اقدام های تروریستی داعش خارج از مرزهای عراق و سوریه اظهار کرده است: حوادث پاریس در ارتباط با تلاش سران گروه های تروریستی برای ایجاد انحراف افکار عمومی از شکست های خود در عراق و سوریه است.

بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، تصاویر ماهواره ای و همچنین ثبت اطلاعات میدانی نشان می دهد تروریست ها در برابر حمله های هوایی روسیه و تهاجم ارتش سوریه مجبور به ترک مواضع خود شده اند.

آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان هفت کشور اردوگاه ضد سوری همراه رژیم صهیونیستی، پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان را به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش آغاز کردند که براساس تازه ترین گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه 30 هزار تروریست از 100 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.
 
روسیه در چارچوب قراردادهای همکاری نظامی خود با سوریه، حدود 50 فروند جنگنده سوخو و مجموعه ای از رزمناوها، یک ناو تجسسی و همچنین پهپادها را در خاک این کشور برای مبارزه علیه تروریست ها به کار گرفته و تاکنون بیش از 3300 هدف را نابود کرده است.

مسکو اعلام کرده که این همکاری ها در چارچوب مقررات بین المللی و برای اجرای قرارداد همکاری با دولت قانونی سوریه آغاز شده است و ادامه خواهد یافت.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید