روز جهانی Emoji با طرحی متفاوت از گوگل

0

روز جهانی Emoji با طرحی متفاوت از گوگل

17 جولای (27 تیر) به عنوان روز جهانی شکلک ها شناخته میشود. شکلک هایی که قدرت آنها در بیان مفاهیم دست کمی از کلمات ندارد و میتوان از آنها به عنوان زیانی نوظهور یاد کرد. اما امسال کمپانی گوگل خبر از ایجاد تغییراتی در نحوه ی نمایش اموجی ها داده است. قرار است که این شکلک ها زنان را مشاغل مختلف نشان دهد.

 

با نگاهی به شکلک های نرم افزارهای پیام رسان در موبایل درمیابیم که تنها صورت تعداد محدودی ازین آدمک ها زن میباشد و بیشتر آنها مرد هستند. این درحالیست که نیمی از کسانی که ازین شکلک ها استفاده میکنند زنان هستند. این بار کمپانی گوگل قدمی را راستای برابری جنسیتی برداشته است. این شرکت همکاری مشترکی با شرکت Unicode Emoji آغاز کرده است و طرحی جهت افزودن شکلک های برای نمایش زنان در مشاغل  مختلف ارائه داده است.  این دو شرکت تا کنون بر سر 11 شکلک که اکثریت آنها زنان در مشاغل مختلف را نشان میدهد به توافق رسیده اند. از آنجاییکه این شکلک ها نمایانگر فرهنگ ها و قومیت های گوناگون است با رنگ پوست های مختلفی ارائه میشوند که با این اوصاف تنوعشان به بیش از 100 عدد میرسد. با این تغییرات میتوان امید داشت که گوگل به هدف خود که نمایش بهتری از زنان در دنیای تکنولوژی است نزدیکتر شود. گوگل پروژه ی دیگری را نیز تحت عنوان Made With Code ارائه داده است که هدف آن فعال کردن دختران در دنیای تکنولوژی بیش از گذشته است. در این طرح کدنویسی برای ساخت شکلک ها به دختران آموزش داده میشود.

نمي توان از واقعيت که زنان بخش قابل توجهي از توان جامعه هستند چشم پوشيد. کشورها و شرکت هاي مختلف تلاش دارند تا زنان بيشتري را به رشته هاي علوم، فناوري و مهندسي علاقه مند کنند. به نظر مي رسد حضور مديراني قدرتمند در عرصه فناوري بتواند زنان را براي حضور در اين عرصه دلگرم تر کند و شاهد افزايش سهم اشتغال زنان در شرکت هاي بزرگ فناوري باشيم. اما در کشور ما چقدر به این موضوع اهمیت داده میشود؟ آیا تاکنون قدمی در راستای تشویق زنان جهت ورود به دنیای تکنولوژی برداشته شده است؟

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید