روز های خوش گیمر ها با Steam Machine و Fallout 4 (رکورد شکنی تاریخی فال آوت 4 در استیم)

0

روز های خوش گیمر ها با Steam Machine و Fallout 4 (رکورد شکنی تاریخی فال آوت 4 در استیم)

همان گونه که پیش تر در قالب این مطلب به اطلاع شما رسانده بودیم، جاه طلبی جدید شرکت Valve در دنیای PC Gaming که با نام استیم ماشین (Steam Machine) شناخته می شود قرار بود به زودی ورود خود به دنیای بازی های کامپیوتری را جشن بگیرد. ورودی که بالاخره امروز اتفاق افتاد و شرکت Valve به موجب ترفند های جذب کننده ای، علاقمندان بازی های کامپیوتری را حسابی به خریدن این ابزار جدید وسوسه کرد. 

با نظر به تخفیفات قابل توجهی که اعضای کمپانی Valve برای بازی های کامپیوتری موجود در شبکه ی استیم در نظر گرفته اند، خریدن نسخه ای از ابزار استیم ماشین واقعاً وسوسه کننده به نظر می رسد. در واقع برای کسانی که نسخه ای از دستگاه جدید استیم را خریداری کنند، بسیاری از بازی های کامپیوتری نام آشنای موجود در شبکه ی استیم (که البته اکثر شان عناوین قدیمی را شامل می شوند) با بیش از 70 در صد تخفیف ارائه خواهند شد. به عنوان مثال بازی Metro Redux (که هر دو عنوان سری مترو یعنی Metro 2033 و Metro Last Light را در دل خود جای داده است) با تخفیف 75 در صدی و با قیمت تنها 7.49 دلار!) در اختیار دارندگان ابزار استیم ماشین قرار گرفته است و در کنار آن خریداران این پلتفرم جدید بازی می توانند نسخه ی دوم از سری ویچر یعنی بازی The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition را با تخفیف 80 در صدی و با رقمی معادل 3.99 دلار در اختیار داشته باشند. البته لیست تخفیفات استیم در قبال بازی های خوش نامی که برای ابزار استیم ماشین عرضه شده اند بسیار بلند بالاست و از رقم 15 در صد آغاز و به 80 در صد ختم می شود. حال که صحبت از استیم شد بد نیست به رکورد شکنی تاریخی بازی فال آوت 4 بر روی این شبکه ی آنلاین نیز اشاره ای داشته باشیم. در واقع روز گذشته شاهد این نکته بودیم که بازی فال آوت 4 موفق شد تنها پس از چند ساعت حضور در شبکه ی استیم، در زمینه ی حضور هم زمان گیمر ها برای تجربه ی این بازی در شبکه ی اختصاصی شرکت Valve رکورد تازه ای را به ثبت برساند. به این ترتیب که در ساعاتی از روز گذشته شاهد آن بودیم که بیش از 446 هزار گیمر به طور هم زمان در شبکه ی استیم به تجربه ی بازی فال آوت 4 مشغول بودند. این رکورد پیش از این به نسخه ی PC بازی GTA 5 تعلق داشت که رقم 361 هزار گیمر را شامل می شد و در واقع اثر پر هوادار شرکت راک استار توانست پس از گذشت سه روز حضور در استیم به این رکورد دست یابد. جالب این جاست که پیش از بازی GTA 5 رکورد دار میزان حضور هم زمان گیمر ها در شبکه ی استیم به بازی پیشین شرکت Bethesda در سبک نقش آفرینی یعنی Skyrim تعلق داشت که موفق به ثبت رقمی معادل 280 هزار گیمر شده بود. البته باید گفت که ارقام مذکور به بازی هایی مربوط شوند که توسط خود شرکت Valve تولید نشده اند. چه اگر بخواهیم به شکل کلی این امر را در نظر بگیریم رکورد دار تعداد حضور گیمر ها به شکل هم زمان در شبکه ی استیم هنوز هم در اختیار بازی Dota 2 قرار دارد که در نخستین ماه های سال میلادی جاری توانسته بود به آن دست یابد. در واقع بازی Dota 2 با ثبت رقم حضور هم زمان یک میلیون کاربر در شبکه ی استیم نخستین بازی کامپیوتری تاریخ محسوب می شود که توانسته است بر روی شبکه ی اختصاصی Valve به چنین رکوردی دست یابد. رکوردی که باید دید آیا آثار غیر خودی (!) روزی موفق به شکستن آن خواهند شد یا خیر.        

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید