روسيه و ايران بايد بين حمايت از اسد يا محافظت از سوريه يکي را انتخاب کنند/ نمی توانم تصور کنم بدون کنار رفتن بشار از قدرت ، جنگ داخلی در سوریه پایان یابد/ می توانم 50 هزار تفنگدار اعزام کنم اما این راهش نیست

0

گیگر :

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت روسیه و ایران باید بین حمایت از بشار اسد یا محافظت از سوریه، یکی را انتخاب کنند. اوباما افزود نخواهیم توانست داعش را از بین ببریم تا (بعدا) به حل و فصل سیاسی بحران سوریه برسیم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اوباما: روسيه و ايران بايد بين حمايت از اسد يا محافظت از سوريه يکي را انتخاب کنند/ نمی توانم تصور کنم بدون کنار رفتن بشار از قدرت ، جنگ داخلی در سوریه پایان یابد/  می توانم 50 هزار تفنگدار به سوریه اعزام کنم اما این راهش نیست
 
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت روسیه و ایران باید بین حمایت از بشار اسد یا محافظت از سوریه، یکی را انتخاب کنند. اوباما افزود نخواهیم توانست داعش را از بین ببریم تا (بعدا) به حل و فصل سیاسی بحران سوریه برسیم.

به گزارش انتخاب ؛ باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار نخست وزیر جدید استرالیا گفت : ایران و روسیه باید بین حمایت از بشار اسد و نجات سوریه یکی را انتخاب کنند.

رئیس جمهور آمریکا افزود : روسیه و ایران باید تصمیم بگیرند که آیا می خواهند از بشار اسد حمایت کنند یا اینکه کشور سوریه را از طریق ایجاد یک دولت مشروع سوری نجات دهند.

اوباما این مطلب را در دیدار با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا مطرح کرد. اوباما گفت نمی تواند تصور کرد که بدون کنار رفتن بشار اسد از قدرت ، جنگ داخلی در سوریه پایان یابد.

اوباما افزود : بشار اسد نمی تواند مشروعیت را بار دیگر به دست آورد. هدف تلاش های اخیر دیپلماتیک ایجاد فضایی است که در نهایت به یک انتقال سیاسی منجر شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که می تواند 50 هزار تفنگدار دریایی را به سوریه اعزام کند و آنها
قادر خواهند بود رقه و حتی موصل در عراق را پس بگیرند، اما زمانی که به
خانه برمی گردند، چه اتفاقی می افتد؟

‘مالکولم ترنبول’ گفت: نظر
همه رهبرانی که در ترکیه با آنها مذاکره شد نیز این است که حضور ارتش های
خارجی مانند تئاتری است که می تواند در حال حاضر نتیجه معکوس دهد.

نخست
وزیر استرالیا بر راه حل سیاسی برای پایان تنش ها در سوریه تاکید کرد، اما
تلاش کرد راه حل سیاسی در سوریه را به بحث اهل سنت بکشاند.

وی گفت
که بعد از جنگ سوریه در نهایت باید در این کشور ‘شکلی از حکومت به دست آید
که تقسیم قدرت بین گروه های مختلف’ در آن شکل گیرد و در این مسیر لبنان را
مثال زد.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید