روسیه: از لحاظ نظامی به ترکیه اعلان جنگ نخواهیم کرد، اما عملیات آینده نیروهای روسیه در سوریه به شدت تحت حفاظت خواهد بوذ

0

گیگر :

چیژوف در این باره که آیا ترکیه باید در انتظار تدابیر تلافی جویانه روسیه یا اقداماتی برای پاسخ به این حادثه باشد گفت: روشن است که از لحاظ نظامی ما به ترکیه اعلان جنگ نخواهیم کرد. اما عملیات آینده نیروهای روسیه در سوریه به شدت تحت حفاظت خواهند بود.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روسیه:  از لحاظ نظامی ما به ترکیه اعلان جنگ نخواهیم کرد. اما عملیات آینده نیروهای روسیه در سوریه به شدت تحت حفاظت خواهند بود.

سفیر روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی یورونیوز هدف قرار گرفتن هواپیمای این کشور از سوی ترکیه را اقدامی برنامه ریزی شده دانست.

به گزارش انتخاب ؛ ولادیمیر چیژوف در این باره که ترکیه روسیه را به نقض تحریک آمیز حریم هوایی اش متهم کرده و اینکه روسیه حاضر است در این زمینه تا چه حد از مسئولیت را بپذیرد گفت: موردی از نقض حریم هوایی ترکیه اعم از عمدی یا غیرعمدی رخ نداده است. در سرعتی که این هواپیماها هنگام پرواز دارند، ورود به حریم هوایی یک کشور همسایه یا خروج از آن می تواند در حد چند ثانیه باشد. این زمانی بسیار کوتاه تر از آن است که لازم باشد هواپیماهای جنگی ترکیه برای به پرواز در آمدن و هدف قرار دادن هواپیمای روسیه بسیج شوند. به این ترتیب روشن است که این حادثه برنامه ریزی شده بود.

چیژوف در این باره که آیا ترکیه باید در انتظار تدابیر تلافی جویانه روسیه یا اقداماتی برای پاسخ به این حادثه باشد گفت: روشن است که از لحاظ نظامی ما به ترکیه اعلان جنگ نخواهیم کرد. اما عملیات آینده نیروهای روسیه در سوریه به شدت تحت حفاظت خواهند بود.

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در این باره که کشورش به اتباع خود توصیه کرده است به ترکیه سفر نکنند گفت: این هشداری است که قبل از هر چیز برای تامین منافع شهروندان روسیه اعلام شده است. روشن است که این حادثه و اقدام تحریک آمیز ترکیه، مطمئنا تاثیری منفی بر روابط دوجانبه خواهد داشت.

خبرنگار یورونیوز گفت: روسیه از آغاز عملیاتش در سوریه از یک ماه پیش شماری تلفات انسانی متحمل شده است. آیا شما از این بابت که در خط مقدم حمله هستید متاسفید؟

چیژوف گفت: اکنون آنچه در جریان است یک جنگ است. متاسفانه افرادی بویژه نظامی کشته می شوند. این حادثه ای غم انگیز است. ما یکی از دو خلبان هواپیمای سوخو بیست و چهار خودمان را از دست دادیم. یکی دیگر از نیروهای نظامی ما نیز کشته شد.

نماینده روسیه درباره هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری اش در منطقه سینا مصر نیز گفت: ما نباید خودمان را فریب دهیم. جریان تروریسم بین الملل در همه جا مشاهده می شود و ما همگی می دانیم که حدود دو هزار شهروند روسیه در سوریه در کنار دولت اسلامی (داعش) یا دیگر گروه های تروریستی می جنگند. آخرین چیزی که می خواهیم ببینم بازگشت این افراد به روسیه است. آنچه ما انجام می دهیم مقابله با هر گونه پیشروی داعش به سوی روسیه و متحدان و همسایگانش است.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید