روش حذف سریع خانه های خالی در اکسل

0

روش حذف سریع خانه های خالی در اکسل

 

 

روش حذف سریع خانه های خالی در اکسل

 

 

در اکسل شما می توانید به صورت جداگانه در هر صفحه به حذف کردن مکان هایی که نمی خواهید بپردازید. اگر این کار را تک تک انجام دهید، وقت شما را بسیار می گیرد. ما در این مقاله از سرزمین دانلود می خواهیم روشی برای انجام دادن سریع این کار را به شما آموزش دهیم.

 

ابتدا صفحه اکسلی را که می خواهید ویرایش کنید، باز کنید و سلول های مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای آنکه این کار را سریع تر انجام دهید بر روی مثلثی که بین معرف های سطح و ستون است بزنید تا تمام سلول های استفاده شده شما را انتخاب کند.

 

پس از آن کلید F5 را بزنید و دکمه Special را انتخاب کنید تا به منوی آن وارد شوید. در این قسمت جا های خالی را انتخاب کنید و OK را بزنید. این کار باعث می شود که تمامی سلول های خالی را انتخاب کنید.

 

اکنون شما می توانید آن ها را پاک کنید. شما می توانید ردیف و ستون مورد نظر خود را نیز حذف کنید. پس از آن که سلول های مورد نظر خود را حذف کردید، اکسل از شما در مورد این پاک کردن سوال پرسیده می شود. برای پاک کردن ردیف ها و ستون ها می توانید با زدن نام هر کدام از آن ها در کنار و بالای صفحه، آن ها را انتخاب کنید و سپس حذف کنید.

 

پس از این اکسل برای شما قسمت های سفید صفحه شما را حذف می کند و فقط می توانید متن های خود را مشاهده کنید. فقط به این توجه داشته باشید که در این فرآیند سلول های شامل متن را پاک نکنید چون ممکن است بازگردانی نشود.

 

با استفاده از روشی که برای شما گفته شد می توانید به راحتی قسمت هایی از صفحه را که نمی خواهید حذف کنید و صفحه خود را خلوت تر کنید.

 

امیدوارم با استفاده از این مقاله بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

 

 

 سایر مقالات مربوط به اکسل

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

درباره گیگر نظر بدهید!

پاسخ دهید