رونق کرسی‌های آزاد اندیشی با اضافه شدن بندی جدید به آیین نامه

0

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم از پیشنهاد اضافه شدن بندی تازه به آیین نامه کرسی‌های آزاد اندیشی به منظور رونق آنها خبر داد و گفت: باید راه بر آسیب‌های اجتماعی تنگ و بسته شود.

ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  درباره کرسی‌های آزاد اندیشی گفت: یکی از برنامه‌های فرهنگی، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی بوده که همانند سایر فعالیتها در سال گذشته رشد چشمگیری داشته و در واقع می توان گفت نسبت به سال 94 با 20 درصد رشد مواجه بوده است.

وی با بیان اینکه حدود 270 کرسی آزاد اندیشی در رابطه با حوزه مجلس و انتخابات در دانشگاه ها برگزار شد، عنوان کرد: در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها پیشنهاد شده بود، بند جدیدی به آیین نامه کرسی های آزاد اندیشی اضافه شود مبنی بر اینکه استادان و دانشجویانی که در این کرسی ها شرکت می کنند از مصونیت قضایی برخوردار باشند چرا که تصویب این بند در افزایش رونق کرسی های آزاد اندیشی بسیار موثر است.

هاشمی با اشاره به حمایت از استادان و دانشجویانی که در کرسی‌های آزاد اندیشی شرکت می کنند، افزود: در آیین نامه ارتقا، این بستر و زمینه فراهم است تا برای افرادی که در کرسی ها شرکت می کنند، امتیاز در نظر گرفته شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه روند اجرا و کسب مجوز برای برگزاری کرسی ها را آسان کرده ایم، یادآور شد: برای اینکه موضوعات کرسی ها فقط به موضوعات سیاسی منتهی نشود موضوعات فرهنگی، اجتماعی، آسیب های اجتماعی، زیست محیطی و برخی موضوعات دیگر را عنوان کرده‌ایم چرا که متأسفانه با مشکلاتی از قبیل آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد و انزوا، افسردگی و بی‌رغبتی به تشکیل خانواده روبه‌رو هستیم و باید زمینه‌سازی برای مشارکت روزافزون دانشگاهیان فراهم شود تا راه بر آسیب‌های اجتماعی بسته و تنگ‌تر شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید