رونمایی از شخصیت منفی بازی CoD: Infinite Warfare و نزدیک بودن زمان معرفی Battlefield 5

0

رونمایی از شخصیت منفی بازی CoD: Infinite Warfare و نزدیک بودن زمان معرفی Battlefield 5

در پایان سال جاری میلادی، نسخه های تازه ای از دو مجموعه ی Call of Duty و Battlefield به بازار عرضه خواهد شد تا بار دیگر رقابت میان عناوین شوتر اول شخص داغ شود و علاقه مندان جوان و کم سن و سال دنیای بازی های کامپیوتری که ذائقه هایشان به شوتر های نظامی پر طمطراق (و البته تو خالی) این سال ها خو گرفته است بار دیگر به دنبال یافتن پاسخی برای این پرسش همیشگی خود باشند که بستنی بهتر است یا کباب؟!

 

 

ظرف روز های اخیر شاهد انتشار قطره چکانی اطلاعات مربوط به نسخه ی جدید از سری Call of Duty بودیم. البته نه به شکل رسمی که در قالب شایعه های مختلف پراکنده شده از سوی منابع نزدیک به سازندگان این بازی یا از طریق اشتباهات سهوی صورت گرفته از سوی آپدیت کنندگان شبکه ی آنلاین کنسول پلی استیشن 4 یا بخش بریتانیایی وب سایت آمازون. به این ترتیب که ابتدا شایعاتی مبنی بر بهره بردن این بازی جدید از نام Call of Duty: Infinite Warfare مطرح شد که با وجود تایید نشدن آن ها از سوی اعضای استودیو Infinity Ward و همچنین شرکت اکتیویژن تا این لحظه، بر اساس اطلاعات موجود این گونه می نماید که نام نسخه ی بعدی از سری Call of Duty دقیقاً همین خواهد بود. پس از آن هم مشخص شد که علاقه مندان به بازی Call of Duty: Infinite Warfare در نسخه ی ویژه از این بازی که با نام Legacy Edition شناخته می شود، قادر به تجربه ی نسخه ای دوباره سازی شده از بازی Call of Duty: Modern Warfare علاوه بر بازی اصلی Call of Duty: Infinite Warfare خواهند بود. نسخه ای که علاوه بر کمپین اصلی داستانی بازی Call of Duty: Modern Warfare از 10 نقشه ی بخش چند نفره ی این اثر نیز بهره می برد. حال بدون تایید رسمی موارد فوق، شاهد انتشار تیزر بسیار کوتاهی از نسخه ی جدید سری Call of Duty توسط سازندگان آن هستیم که شخصیت منفی اصلی این بازی را به گونه ای مختصر به چشم انتظاران بازی Call of Duty: Infinite Warfare معرفی می کند. همین شخصیتی که در تصویر بالا او را مشاهده می کنید و بر اساس صحبت هایی که در تیزر مذکور از سوی او می شنویم (و همچنین با توجه به رسم همیشگی سری Call of Duty در ترسیم خط داستانی نسخه های اخیر این مجموعه) کاملاً محتمل به نظر می رسد که او هم طبق معمول یک تروریست بین المللی باشد و اندیشه ی تسخیر جهان و اداره ی آن با مشت آهنین را در سر بپروراند. در واقع پس از موفقیت مجموعه ی Modern Warfare از سری بازی های Call of Duty و مقبولیت زاید الوصف آن در نزد هواداران، به پیروی از راه این سه گانه و پاس داشتن مقام جناب ماکاروف، شاهد این نکته بوده ایم که شخصیت های منفی حاضر در سری بازی های Call of Duty در طی سال های اخیر همگی شخصیتی واحد بوده اند که تنها به شکل سالیانه شاهد تعویض چهره هایشان در نسخه های جدید از این مجموعه هستیم. به هر حال در تیزر کوتاه منتشر شده از بازی Call of Duty: Infinite Warfare به جز تهدید های بیان شده از سوی این شخصیت منفی خطاب به مخاطبان نامعلوم، نکته ی دیگری مشاهده نشد؛ اما به نظر می رسد که این معرفی کوتاه از شخصیت حاضر در بازی Call of Duty: Infinite Warfare مقدمه ای برای انتشار اخبار رسمی بیشتری از این بازی طی روز های پیش رو باشد. بنا بر این چشم انتظاران نسخه ی جدید از سری Call of Duty برای آگاهی از زیر و بم این بازی و نوع گیم پلی آن باید صبر و حوصله ی بیشتری به خرج دهند.

 battlefield

اما در کنار بازی Call of Duty: Infinite Warfare ، نسخه ی بعدی از سری بازی های بتلفیلد که به نظر می رسد بازی Battlefield 5 خواهد بود هم یکی دیگر از عناوین مورد انتظار هواداران سبک شوتر اول شخص در پایان سال جاری میلادی به شمار می رود. همچون نسخه ی جدید از سری Call of Duty ، پیرامون بازی Battlefield 5 نیز در طی ماه های اخیر شایعات مختلف و فراوانی وجود داشته است که یکی از آخرین موارد آن ها به سپری شدن داستان این بازی در دوران جنگ جهانی اول مربوط می شود. برشی از تاریخ معاصر بشریت که بر خلاف دوران جنگ جهانی دوم، بسیار کم در دنیای بازی های کامپیوتری به تصویر کشیده شده است. به هر حال تا مشخص شدن درست یا غلط بودن این شایعات کمتر از یک هفته فاصله وجود دارد. چرا که بر اساس اعلام رسمی سازندگان این بازی، نخستین اطلاعات پیرامون بازی Battlefield 5 در تاریخ ششم ماه مه (May) سال جاری میلادی، یعنی کمتر از یک هفته ی دیگر، در اختیار علاقه مندان به این بازی قرار خواهد گرفت. بنا بر این دوست داران سری بازی های بتلفیلد که پس از عرضه شدن نسخه ی Hardline شاهد انتشار نسخه ای دیگر از این مجموعه نبودند، به زودی می توانند اندک اطلاعات خود در رابطه با بازی Battlefield 5 را تکمیل نمایند. در واقع تا این لحظه تنها نکته ای که از بازی Battlefield 5 آشکار شده است این است که نسخه ی جدید از سری بازی های بتلفیلد دیگر قرار نیست از ساختاری مشابه با بازی Hardline در بخش گیم پلی خود بهره ببرد و بر اساس اعلام اعضای ارشد شرکت EA، گیم پلی نسخه ی جدید از سری بتلفیلد به همان هسته ی اصلی خود در نسخه های شماره دار این مجموعه نظیر بازی Battlefield 4 باز خواهد گشت. به احتمال فراوان علاقه مندان به بازی Battlefield 5 به زودی خواهند توانست شاهد اعلام تاریخ دقیق انتشار این اثر نیز باشند. بر اساس تاریخ احتمالی انتشار بازی Battlefield 5 می توان گفت که احتمالاً این اثر در دو ماه پایانی سال جاری میلادی در اختیار علاقه مندان به آثار شوتر اول شخص قرار خواهد گرفت. به هر حال احتمالاً ظرف یکی دو هفته ی آینده اخبار بسیار بیشتر و مفصل تری را در رابطه با دو بازی Call of Duty: Infinite Warfare و Battlefield 5 خواهیم شنید.           

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید