رونمایی از فناوری مکالمه بین‌ خودروها

0

خبرگزاری میزان – وزارت راه‌وترابری کشور آلمان از آغاز طرح جدید ارتباط‌سازی یا مکالمه بین‌ خودروها با فناوری نسل پنجم تلفن‌همراه خبر داد.

 به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایسنا، استفاده از زیرساخت‌های ارتباط‌ سازی بین خودروها به رانندگان کمک می‌کند تا بیشتر به خودروهای خود اعتماد کنند، چرا که با این فناوری می‌توان به خودروها اجازه داد تا به صورت خودکار از شرایط اضطراری پیش‌آمده آگاه شوند و هشدارهای لازم را به راننده اعلام کرده و یا به صورت هوشمندانه از خطر پیشگیری کنند.

الکساندر دوبرینت، وزیر راه‌وترابری کشور آلمان در مورد این سیستم گفت: این سیستم برای نخستین ‌بار و با فناوری ارسال داده در نسل پنجم تلفن‌ همراه به خودروها اجازه می‌دهد تا با سرعت بسیار بالا با هم در ارتباط باشند.

وی در ادامه افزود: شرایط آزمایشی استفاده از این سیستم برای اولین بار در بزرگراه‌های ایالت باواریا واقع در جنوب آلمان با موفقیت انجام شده است.

دوبرینت در مورد علت انتخاب شبکه‌های تلفن‌ همراه برای ارتباط‌ سازی بین خودروها اظهار داشت: فناوری‌های دیگری نیز برای ارتباط‌ سازی بی‌سیم با خودروها وجود دارد، اما استفاده از شبکه‌های تلفن‌همراه علاوه بر کاهش هزینه‌ها باعث افزایش سرعت همگانی شدن این فناوری می‌شود.

استفاده از فناوری نسل پنچم تلفن‌ همراه به خودروها اجازه می‌دهد تا تنها با تاخیر 20 میلی‌ ثانیه‌ای با هم در ارتباط باشند و این در حالی است که در نسل چهارم فناوری شبکه تلفن‌ همراه این زمان حدود 100 میلی ثانیه است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید