رونمایی از مدل ۲۰۱۶ تویوتا پریوس

0

گیگر :

شرکت تویوتا از مدل ۲۰۱۶ اتومبیل پریوس رونمایی کرد. مدل ۲۰۱۶ این اتومبیل که نسل چهارم محبوب‌ترین اتومبیل هیبریدی جهان محسوب می‌شود، دارای یک سری فناوری‌های جدید است.

پس از مدت‌ها انتظار، حالا می‌توانیم ببینیم زیر کاپوت مدل ۲۰۱۶ پریوس تویوتا چه خبر است. نسل چهارم محبوب‌ترین اتومبیل هیبریدی جهان بر روی پلت‌فرم جدید TNGA تویوتا ساخته خواهد شد. مصرف بهینه سوخت اتومبیل جدید ۱۰ درصد بهبود یافته و به ازای هر گالن سوخت، ۵۵ مایل مسافت طی می‌کند.

یکی از مهم‌ترین تغییرات فنی، به‌کارگیری موتور بنزینی فوق‌العاده پربازده در این اتومبیل است. طبق گفته تویوتا، حداکثر بازده گرمایی این موتور ۴۰ درصد است. اگر این میزان را با میانگین بازده گرمایی ۲۵ الی ۳۰ درصدی بیشتر موتورهای بنزینی مدرن مقایسه کنیم، متوجه برتری چشمگیرش خواهیم شد. تویوتا می‌گوید مهندسانش توانستند از طریق به‌کارگیری سیستم بازچرخانی گاز اگزوز و ایجاد بهبودهایی در بازده احتراق، موتور را بدین طریق بهبود بخشند. البته پایین بودن اصطکاک میان اجزای در حال حرکت نیز بر این روند تأثیر داشته است. پریوس جدید برای اولین بار با دو مدل باتری؛ یک باتری لیتیوم-یونی یا یک باتری هیدرید فلز نیکل ارائه خواهد شد. ظاهراً باتری لیتیوم-یونی برای سطح تیپ اکو به کار گرفته خواهد شد که به ازای هر گالن، ۶۰ مایل مسافت طی می‌کند.

اگر علاقه‌ای به بهبود مصرف بهینه سوخت پریوس جدید ندارید، احتمالاً به این موضوع علاقه‌مند خواهید شد که تویوتا می‌گوید، این اتومبیل دارای دینامیک‌های چشمگیر در رانندگی است. البته باید تجربه رانندگی با این اتومبیل را داشته باشید تا ببینید این ادعا درست است یا خیر. با این حال طبق گفته تویوتا، شاسی TNGA باعث افزایش استحکام گشتاوری بدنه تا حدود ۶۰ درصد شده است. همچنین مرکز گرانش این اتومبیل پایین‌تر است، یک سیستم تعلیق دوگانه در عقب و استیل قدرتمند با کشش بالا در این اتومبیل به کار رفته است.

شما منتشر کنید در

منبع:cover

پاسخ دهید