رونمایی از نسخه دیفرانسیل عقب لامبورگینی هوراکان

0

گیگر :

فروش گالاردو (Gallardo ) بیشتر از تمام مدل‌های شرکت لامبورگینی در تاریخ این شرکت بوده است؛ اما این شرکت توانست در عرض ۱۶ ماه اول پس از عرضه اتومبیل هوراکان ال‌پی ۶۱۰-۴ (LP 610-4)، دو برابر فروش گالاردو (۱۷۵۱ دستگاه) فروش داشته باشد (۳۱۶۹ دستگاه).

با توجه به این موضوع، شرکت ایتالیایی لامبورگینی قصد ندارد این موفقیت را نادیده بگیرد. با این حال، این شرکت عادت ندارد بر روی یک موفقیت تمرکز کند، در نتیجه نسخه جدیدی از هوراکان را با نام ال‌پی ۵۸۰-۲ (LP 580-2) رونمایی کرد. این اتومبیل قرار است دینامیک رانندگی هیجان‌انگیزتر و کاهش قیمت چشمگیری داشته باشد.

نام‌گذاری اتومبیل‌های لامبورگینی همواره قابل‌تحسین بوده است. نام بسیاری از اتومبیل‌هایی که امروزه در بازار ارائه می‌شوند، ارتباطی با خصوصیات اتومبیل موردنظر ندارند؛ اما در مورد اتومبیل‌های لامبورگینی نمی‌توان چنین حرفی زد. نام ال‌پی ۵۸۰-۲ نشان می‌دهد که هوراکان جدید ۵۸۰ اسب بخار توان و ۳۹۸ پوند بر فوت گشتاور دارد که از طریق یک موتور ۵٫۲ لیتری V10 تأمین می‌شود. عدد ۲ که در نام این اتومبیل وجود دارد، نشان می‌دهد که قدرت به چرخ‌های عقب ارسال می‌شود.

رئیس و مدیرعامل شرکت اتومبیلی لامبورگینی (Automobili Lamborghini) در این رابطه گفت: «لامبورگینی هوراکان ال‌پی ۵۸۰-۲ تداوم مدل‌های ناب، رؤیایی و فناوری‌محوری است که جزو سنت لامبورگینی محسوب می‌شوند. این مدل که دیفرانسیل عقب است به خوبی در خانواده هوراکان جای می‌گیرد و برای افرادی که خواستار تجربه‌ای تند و تیزتر در رانندگی هستند یا افرادی که اتومبیل‌های دیفرانسیل عقب مارک‌های دیگر را استفاده می‌کنند و می‌خواهند آن را با یک لامبورگینی جایگزین کنند، کاملاً مناسب است. این اتومبیل، ناب‌ترین توصیف لامبورگینی تا بدین روز محسوب می‌شود که با تغییرات و به‌روزرسانی‌هایی فنی و پیشرفته ارائه می‌شود. این اتومبیل یک اتومبیل جدی برای رانندگان جدی است. این اتومبیل حداکثر لذت رانندگی را فراهم می‌آورد».

وزن این اتومبیل نسبت به هوراکان قبلی کمتر شده و به ۳۰۶۲ پوند رسیده است. طبق گفته شرکت لامبورگینی این اتومبیل سه حالت رانندگی دارد؛ استرادا، اسپرت و کورسا. این حالت‌های رانندگی طوری تنظیم شده‌اند که بر روی دیفرانسیل عقب تمرکز کنند.
این اتومبیل در عرض ۳٫۴ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۱۹۹ مایل در ساعت است.
قیمت این اتومبیل در اروپا ۱۵۰ هزار یورو است که نسبت به مدل ال‌پی ۶۱۰-۴، ۵۳ هزار یورو کاهش قیمت داشته است. این اتومبیل از روز ۳۰ آبان در نمایندگی‌های فروش ارائه شده است.


cover

پاسخ دهید