رونمایی از نسل جدید رنو کولئوس در پکن ۲۰۱۶

0

رنو کولئوس
رنو کولئوس

رونمایی از نسل جدید رنو کولئوس در پکن ۲۰۱۶

رنو با رونمایی از نسل جدید کولئوس، بر تمام شایعات و تصاویر احتمالی پیرامون این خودرو پایان داد. این شاسی بلند که در سگمنت D  قرار می گیرد هم اکنون وارد نسل دوم خود شده است. این خودرو چندی پیش در نمایشگاه پکن ۲۰۱۶ معرفی شد.

طراحی کولئوس بر پایه ی فلسفه ی جدید طراحی رنو انجام گرفته و شباهت زیادی به مگان و تالیزمان جدید نیز دارد. به عقیده عده ی کثیری خودروهای رنو نسبت به بیش بسیار زیباتر شده اند و این زیبایی را در این خودرو هم می توان نظاره کرد. سیستم روشنایی خودرو از نوع LED بوده (بسته به مدل خودرو) و طبق اعلام سازنده ۲۰ درصد نور بیشتری نسبت به لامپ های هالوژنی دارد. در نمای عقب هم LED های به هم پیوسته زیبایی این خودرو را دوچندان کرده اند. گرافیک چراغ ها ی عقب و جلو بسیار خیره کننده است و در آن از ساختار های سه بعدی نیز استفاده شده است. رینگ های خودرو نیز نمای زیبایی به کولئوس بخشیده اند و ۱۹ اینچی هستند.

رنو کولئوس
رنو کولئوس

کولئوس جدید با ۴٫۶۷۰ متر طول و ۱٫۸۴۰ متر عرض  از رنو قاجار نیز بزرگتر است. فاصه ی کف خودرو از زمین ۲۱۳ میلی متر بوده و فضای سرنشینان عقب هم حالا به ۲۸۹ میلی متر رسیده و برای رفاه بیشتر سرنشینان عقب، در مدل ها بالاتر دو نمایشگر و سیستم صوتی از برند BOSE نیز وجود دارد.

این خودرو که پلت فرمش را با نیسان X-TRAIL مشترک است از سیستم چهارچرخ متحرک موقت بهره برده، بدین معنی که راننده می تواند برحسب شرایط راه پیش رو، خودرو را در سه وضعیت ۴WD، ۲WD و ۴WD LOCK قرار دهد. در کولئوس جدید سیستم ترمز کمکی اضطراری، تشخیص نقاط کور، سنسور های کمکی پارک و سیستم هوشمند نور بالا نیز قابل سفارش هستند.

رنو کولئوس
رنو کولئوس

به غیر از چین که کولئوس به عنوان پرچمدار رنو در آن حضور دارد، این خودرو در ۸۰ بازار متفاوت جهان نیز حضور خواهد داشت. این خودرو در دو سایت بوسان کره جنوبی و ووهان چین نیز به تولید خواهید رسید و از آنجا به نقاط مختلف صادر خواهد شد. کولئوس در چند سال اخیر حضور نسبتا موفقی هم در کشورمان داشته، البته نه آنقدر که بتواند با همتایان کره اش مانند اسپورتیج و یا ix35 از نظر فروش رقابت کند، امید است که نسل جدید آن نیز به کشور ورود کرده و بار دیگر شاهد این زیبای فرانسوی در ایران باشیم.

گردآوری:گیگر

منبع:toranji

لینک مطلب

پاسخ دهید