رونمایی ۷۲ ایموجی جدید در آخرین نسخه Unicode 2016

0

تیر ۳, ۱۳۹۵
اخبار تکنولوژی, ویژه

45 بازدید

رونمایی ۷۲ ایموجی جدید در آخرین نسخه Unicode 2016

دنیای ایموجی‌ها همواره جذابیت خاصی داشته و بسیاری از ما به جای بیان کردن احساسات خود در شرایط مختلف، با این شکلک‌های دوست داشتنی و بامزه ابراز احساسات می‌کنیم! حالا نسخه نهم Unicode با ۷۵۰۰ کاراکتر جدید و مجموع ۱۲۸۱۷۲ کاراکتر در دسترس قرار گرفته است. اسکریپت‌های جدید، ۱۹ نشانه برای استاندارد ۴K و ۷۲ ایموجی جدید از مهمترین تغییرات این نسخه هستند. با گیگر در ادامه مطلب همراه باشید.

ایموجی جدید
ایموجی جدید

“تفنگ شکاری” از جمله ایموجی‌هایی است که قرار بود در نسخه جدید Unicode ارائه شود، اما با تلاش اپل این ایموجی در نظرسنجی سالانه Unicode حذف شد. در عوض ایموجی‌های سلفی، گوشت و فیس‌پالم همراه با کیوی نصف شده، نان باگت، گل پژمرده و مارمولک در نسخه جدید قرار گرفته‌اند! عسکهایی از تمام ایموجی‌های جدید در ادامه آورده شده و شما می‌توانید نگاهی به آنها بیاندازید و برای دیدن بقیه آنها می‌توانید به وب‌سایت Unicode مراجعه کنید. همچنین ۶ اسکریپت و کاراکتر جدید برای زبانهای کم‌استفاده در Unicode 9.0 گنجانده شده که در ادامه آورده شده است:

  • Osage زبانی کمیاب در آمریکا
  • Bhasa نوعی زبان نپالی
  • Fulani و دیگر زبانهای آفریقایی
  • گویش Bravanese در زبان سواحیلی که در سومالی استفاده می‌شود
  • املای Warsh در زبان عربی که در شمال و غرب آفریقا کاربرد دارد
  • Tangut خط پرکاربرد در دوران چین باستان

گردآوری:گیگر

منبع:toranji


ایموجی جدید ایموجی جدید 2016 ایموجی جدید 2016 رونمایی شد ایموجی جدید زیبا و قشنگ 2016 ایموجی جدید و متفاوت رونمایی شد جدیدترین ایموجی جدید دانلود ایموجی جدید دانلود زیباترین ایموجی جدید 2016 دانلود قشنگ ترین ایموجی جدید زیباترین ایموجی جدید

مطلب پیشنهادی


اطلاعات 7000 سرور

خبر داغ داغ : حراج اطلاعات ۷۰۰۰ سرور هک شده در یک بازار زیرزمینی ۲۰۱۶ …

لینک مطلب

پاسخ دهید