رویای 500 کیلومتربرساعت با ابرخودروی جدید هنسی

0

رویای 500 کیلومتربرساعت با ابرخودروی جدید هنسی

کمپانی تیونیگ خودروی تگزاسی با انتشار تصویری خبر از ساخت ابرخودروی رکورد شکن جدیدی داده است که می تواند به سقف سرعت 300 مایل بر ساعت (483 Kph) برسد. شرکت هنسی قصد دارد تا هیولای جدید خود را Venom F5 به نامد و ممکن است این اولین ابرخودرویی باشد که به رکورد سرعت 483 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

ونوم اف5، مانند مدل قبلی از موتور V8 شورولت استفاده می کند، اما قدرت این موتور تا 1400 اسب بخار افزایش خواهد یافت تا بتواند 48 کیلومتر بر ساعت سریعتر از مدل های قبلی باشد. در سال 2014  کمپانی تگزاسی هنسی برای ساخت این ابرخودرو، هدف رسیدن به سقف سرعت 467 کیلومتر بر ساعت را تعیین کرده بود و نامگذاری این خودرو به Venom F5 با اقتباس از بالاترین میزان قدرت گردبادها در مقیاس اندازه گیری فوجیتا انجام گرفته است.

هنسی تمام تلاش خود را برای تغییر بدنه این خودرو کرده است، تا کمترین شباهت ممکن به بدنه Exige را داشته است. همچنین شاسی این خودرو نیز تقویت شده تا بتواند به خوبی بدنه تغییر ظاهر داده‌ی این خودرو را بر روی خود جای دهد. در نتیجه تمامی این تغییرات F5 قرار است سبک وزن تر از ونوم GT (نسخه قبلی) که 1244 کیلوگرم بود، باشد.

بوگاتی ویرون سوپراسپرت در حال حاضر با ثبت سرعت 431 کیلومتر بر ساعت در سال 2010 به طور رسمی صاحب رکورد سریعترین خودروی تولید انبوه می باشد. هنسی اما با خودروی ونوم GT توانسته بود تنها در یک مسیر به سقف سرعت 434 کیلومتر بر ساعت برسد، ولی از آنجاییکه تنها 12 نمونه از این خودرو ساخته شده بود و ثبت سرعت تنها در یک مسیر انجام گرفته بود، در کتاب رکوردهای گینس ثبت نشد. شرکت آمریکایی هنسی در آینده نزدیک با انتشار بیانیه ای به اعلام توضیحات بیشتر درخصوص این خودرو و رقابت آن با بوگاتی شیرون و کونیگزگ Agera RS بر سر تصاحب تاج سلطان سرعت خواهد پرداخت.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید