رویدادهایی که امروز در سمنان خبری می شوند

0

وزیر علوم کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شاهرود را افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، همزمان با هفته دولت محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان نماینده دولت در سفر به استان سمنان مورد استقبال استاندار سمنان، فرماندار شاهرود، نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود و مسئولان محلی این استان قرار گرفت.  

فرهادی در ابتدای ورود به استان سمنان با حضور در یادمان شهدای گمنام دانشگاه صنعتی شاهرود با قرائت فاتحه و نثار تاج گل بر مقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کرد.

دراین مراسم محمد حسین امید،معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ، عبدالحسین فریدون ،مدیرکل دفتر وزارتی و مهندس ذوالفقار یزدان مهر، رییس صندوق رفاه، وزیر علوم را همراهی می کردند.

افتتاح کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شاهرود 

در ادامه سفر ، كتابخانه مركزي دانشگاه صنعتی شاهرود با حضور وزير علوم افتتاح شد.

اين كتابخانه در زميني به مساحت شش هزار و 650 متر مربع و با بودجه اي بالغ بر 77 هزار و 661 ميليون ريال از محل منابع عمومي دانشگاه صنعتي شاهرود بنا شد.

ساخت اين كتابخانه از سال 1387 در سه طبقه آغاز شده و در سال 1394 به اتمام رسيده است. در اين كتابخانه 82 هزار جلد كتاب نگهداري مي شود كه 20 هزار جلد آن لاتين بوده و همچنين دسترسي الكترونيكي به پايان‌نامه ها، پايگاه هاي استنادي و نشريات امكان پذير است.

وزیر علوم کارخانه طرح فرآوری آرد شاهرود را افتتاح کرد

کارخانه  طرح فرآوری آرد شاهرود در شش طبقه و هر طبقه به مساحت 450 متر مربع با هزینه بالغ بر سه میلیارد و 500 هزار میلیون تومان احداث شده که توسط وزیر علوم افتتاح شد.

گفتنی است ظرفیت این کارخانه 800 تن بوده و مهمترین شاخصه آن عدم نیاز به گندم خارجی برای تهیه آرد مرغوب محسوب می‌شود.

افتتاح شرکت کنستانتره توحید شاهرود 

وزير علوم، تحقيقات و فناوري شركت كنستانتره توحيد شاهرود را افتتاح كرد که اين كارخانه در طول سه ماه فعاليت خود مي تواند در صورت وجود مواد اوليه در طول فصل برداشت انگور در سطح كشور، حدود 15 هزار تن انگور و 10 هزار تن سيب درختي درجه سه و چهار و همچنين زردآلو و آلبالوي درجه دو باغداران را به كنستانتره تبديل كند. در اين صورت مي تواند سالانه 3 هزار تن كنستانتره انگور و هزار و 500 تن كنستانتره سب درختي توليد كند.

مزيت اين كارخانه، تبديل محصولات درجه سه و چهار باغات به يك محصول با ارزش و داراي كيفيت صادراتي است و جالب توجه است كه هر بشكه كنستانتره حدودا بين پنج تا هشت برابر يك بشكه نفت براي كشور ارزآوري دارد.

گفتني است، در اين مراسم استاندار سمنان، نماينده شاهرود در مجلس شوراي اسلامي، امام جمعه شاهرود و جمعي از مسئولان محلي حضور داشتند.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید