رویکرد تنش‌آفرین ریاض و استفاده ابزاری از ورزش/ برگزاری مسابقات بین ایران و عربستان به صورت رفت و برگشت

0

به گزارش خبرگزاری میزان، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان امروز (یکشنبه) در گفت‌وگویی در خصوص نشست برگزار شده با وزارت ورزش به ریاست محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ما بر برگزاری بازی‌های باشگاهی آسیا در جمهوری اسلامی ایران تاکید داریم، یادآور شد: متاسفانه برخی مقامات سعودی تلاش دارند ادامه سیاست تنش آفرینی را به موضوع ورزش تعمیم دهند که رفتار نادرستی است.

وی با ذکر این نکته که جمهوری اسلامی ایران یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه است، خاطرنشان کرد: درخواست عربستان از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری بازی‌های ایران و عربستان سعودی در کشور ثالث، به بهانه واهی ناامنی در ایران، ادامه رویکرد تنش آفرینی ریاض و استفاده سیاسی و ابزاری از مقوله ورزش است.

معاون وزیر خارجه اضافه کرد: در جلسه روز جاری مقرر شد آمادگی ایران برای برگزاری امن مسابقات در شهرهای کشورمان به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شود و بدیهی است این مسابقات به صورت رفت و برگشت در دو کشور خواهد بود.

این نشست امروز با حضور نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، نماینده وزارت امور خارجه، سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، حسنی خو مدیرکل حراست ورزش و جوانان، رئیس سازمان لیگ و مدیران عامل باشگاه‌های تراکتور سازی، نفت و سپاهان برگزار شد.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید