رکوردشکنی فیلم «زندگی مخفی حیوانات خانگی»

0

گیگر :

فیلم «زندگی مخفی حیوانات خانگی» رکورد جدیدی را در باکس آفیس آمریکا به ثبت رساند.

بالاخره فیلمی اکران شد که توانست فیلم «در جستجوی دوری» (Finding Dory ) را از جایگاه اولی باکس آفیس پایین آورد. «زندگی مخفی حیوانات خانگی» (The Secret Life Of Pets) با فروش فوق‌العاده ۱۰۳.۱ میلیون دلاری در آمریکا در دو روز اول اکران، موفق شد جایگاه نخست باکس آفیس این هفته را به دست آورد.

این فیلم جدید فراتر از انتظارات ظاهر شد و موفقیت بزرگ دیگری برای شرکت سازنده فیلم‌هایی مانند «منِ نفرت‌انگیز» (Despicable Me) و «مینیونز» (Minions) به دست آورد. علاوه بر این، با توجه به این که گروه سازنده این فیلم به دنبال ساخت فیلم با بودجه پایین و کاهش هزینه‌ها بودند و هزینه ساخت فیلم مبلغی نزدیک به ۷۵ میلیون دلار بوده است، این فیلم از همان روز اول اکران برای این شرکت سودآور بوده است. هزینه ساخت این فیلم نصف هزینه ساخت برخی از فیلم‌های رقیبش است که در حال حاضر اکران شده‌اند.

هنوز دو فیلم برای دستیابی به جایگاه دوم باکس آفیس در حال رقابت هستند. با این حال برآوردها نشان می‌دهد که فیلم «افسانه تارزان» (The Legend Of Tarzan) با فروش ۲۰.۶ میلیون دلار بالاتر از فیلم «در جستجوی دوری» با فروش ۲۰.۳ میلیون دلار در آخر هفته گذشته قرار گرفته است. با این حال شرکت‌های پیکسار و دیزنی هنوز از نتیجه فروش «در جستجوی دوری» راضی هستند؛ زیرا تاکنون این فیلم پرسودترین فیلم انیمیشن بوده و از فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (Captain America: Civil War ) بیشتر فروخته است. این فیلم تاکنون در آمریکا پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۶ شده است. فروش این فیلم در سراسر جهان بیش از ۶۴۲.۷ میلیون دلار بوده و احتمالاً طی هفته‌های آینده با اکران در چند کشور جدید، به جمع فیلم‌های میلیاردی بپیوندد.

رتبه چهارم باکس آفیس این هفته به فیلم طنز «مایک و دِیو برای حضور در جشن عروسی، به دوست دختر نیاز دارند» (Mike And Dave Need Wedding Dates) می‌رسد که علی‌رغم شروعی آهسته در هفته اول اکران فروشی نزدیک به ۱۶.۶ میلیون دلار داشت. این میزان فروش نیز فراتر از انتظارات شرکت سازنده بوده است. هزینه ساخت این فیلم در کل ۳۳ میلیون دلار بوده که شامل هزینه تبلیغات و چاپ نمی‌شود. فیلم «پاک‌سازی: سال انتخابات» (The Purge: Election Year) نیز با فروش ۱۱.۷ میلیون دلار در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

فیلم «جاسوس میانی» (Central Intelligence) با کمک نیروی طنز خود در جایگاه ششم قرار گرفته و این هفته ۸.۱ میلیون دلار به درآمد کل خود اضافه کرده است. بدین طریق کل فروش این فیلم در آمریکا از مرز ۱۰۰ میلیون دلار گذشته است. «روز استقلال: بازخیز» (Independence Day: Resurgence) همچنان عملکرد خوبی نداشته و طی تعطیلات آخر هفته در آمریکا فروشی نزدیک به ۷.۷ میلیون دلار داشته و فروش کل این فیلم در سراسر جهان به ۳۰۵ میلیون دلار رسیده است. این میزان فروش در مقایسه با فروش قسمت اول این فیلم که در سال ۱۹۹۶ اکران شد و حدود ۸۱۷ میلیون دلار فروخت، اصلاً خوب نیست.

در نهایت فیلم «دِ بی اف جی» (The BFG) با سقوط به رتبه هشتم و فروش ۷.۶ میلیون دلاری، به سختی پس از چند هفته به فروش کل ۴۰ میلیون دلار نزدیک شده است. فیلم «آب‌های کم عمق» (The Shallows) با سقوط چند رتبه‌ای به رتبه نهم رسیده و آخر هفته گذشته ۴.۸ میلیون فروش داشته؛ با این حال با توجه به هزینه تولید ۱۷ میلیون دلاری‌اش، در کل فروش خوبی داشته است. در رتبه دهم نیز فیلم طنز و رمانتیک هندی «سلطان» (Sultan) قرار گرفته که با توجه به اکران آن تنها در ۲۸۳ پرده سینما، فروش خوبی ( ۲.۲ میلیون دلار) داشته است.

 

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید