رکورد زنی دیگری از اندروید، سهم بیش از 85 در صد در بازار گوشی های هوشمند

0

رکورد زنی دیگری از اندروید، سهم بیش از 85 در صد در بازار گوشی های هوشمند

بر هیچ کس پوشیده نیست که بازار سیستم عامل گوشی های هوشمند کاملا تحت سلطه ی دو پلتفرم اندروید گوگل به عنوان سیستم عاملی رایگان و متن باز و دیگری iOS اپل که در انحصار محصولات این کمپانی است قرار دارد. همین مسئله ی انحصاری بودن iOS و در سمت دیگر تعداد بالای استفاده کنندگان از اندروید و البته فروش بسیار خوب دستگاه های اندرویدی باعث شده است تا اختلاف این دو در بازار همچنان قابل توجه باشد. اکنون طبق آمار جدید منتشر شده ، اندروید به بالاترین میزان سهم خود در بازار دست یافته است. همراه ما باشید.

با به پایان رسیدن نیمه اول سال 2016، آمار سهم سیستم عامل های مختلف در بازار منتشر شده است و در این زمان اندروید به یک آمار خارق العاده دست پیدا کرده است. 86.2 در صد از گوشی های هوشمند به فروش رفته در طول این شش ماه به سیستم عامل اندروید مجهز بوده اند. زمانی که سهم اندروید در سال های اخیر را مقایسه میکنیم، آخرین رکورد زنی اندروید به سه ماهه ی سوم سال 2015 باز میگردد که سهم 84.7 در صد برای این سیستم عامل به ثبت رسیده است. وضعیت برای اندروید در این آمار زمانی بهتر میشود که شاهد تداوم رشد این سیستم عامل بعد از ورود آیفون های جدید هستیم چیزی که همیشه باعث شده است رشد اندروید برای مدت زمان کوتاهی متوقف شود و این بدین معناست که امکان رسیدن به میزان سهم 88 در صد توسط این سیستم عامل در سه ماهه ی سوم وجود دارد. در سمت دیگر و در رده ی دوم این آمار طبیعتا iOS اپل قرار دارد که با وجود کاهش اندک سهم در 5 سال اخیر، باز هم از میزان سهم خوبی برخوردار است ضمن اینکه قطعا با رونمایی آیفون 7 در کمتر از یک ماه دیگر، انتظار میرود رشد این سیستم عامل قدری افزایش پیدا کند.

در بخش آمار فروش نیز اندروید رشد مثبتی را تجربه کرده است. در سه ماهه ی آغازین سال جاری 293.77 میلیون دستگاه اندرویدی به بازار عرضه شده بود و حال در سه ماهه ی دوم این آمار به 296.91 میلیون دستگاه افزایش یافته است. هر چند نسبت به سه ماهه ی پایانی سال 2015 که حدود 325 میلیون دستگاه اندرویدی به بازار عرضه شده بود، همچنان تفاوت محسوسی وجود دارد. با وجود اینکه اندروید اکثر سهم بازار را در اختیار دارد، جالب است که بدانید 95 در صد سود دهی بازار موبایل به اپل تعلق دارد.

به منظور مقایسه، اپل در سه ماهه ی دوم سال جاری 44.4 میلیون دستگاه آیفون به بازار عرضه کرده است که نسبت به سه ماهه ی ابتدایی با میزان 51.63 میلیون دستگاه کمی کاهش را تجربه کرده است. این در حالیست که در سه ماهه ی پایانی سال 2015 اپل موفق به فروش 74.83 میلیون دستگاه آیفون 6اس شده بود. ضمن اینکه کاهش سهم سیستم عامل بلک بری به 0.4 در صد نیز در نوع خود جالب است. نظر شما در مورد سهم سیستم عامل ها در بازار چیست؟  

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید