رکورد شکنی تسلا در پبش فروش تسلا ۳

0

سالها پیش داستانی نقل میشد در مورد گفتگوی بین بیل گیتس ومدیر عال جنرال موتور و ادعاهای بیل گیتس که اگر صنعت ماشین مثل کامپیوتر پیشرفت میکرد چنین و چنان و البته پاسخ مدیر عامل جنرال موتورز به او، حال به نظر میرسد که آقای ایلان ماسک کمر همت بسته که ثابت کند حداقل در این گفتگوی خیالی حق با بیل گیتس بود.

model3crop-marked.0

جناب ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا در توئیتی در حساب شخصی خود در توئتیر چنین اعلام کرد: تا روز شنبه و کمتر از  ۳ روز پس از معرفی تسلا ۳ بیش از ۲۷۶ هزار دستگاه از این  خودرو پیش فروش شده”، همچنین فیلم هایی که او در اکانت توئیتر خود از صف پیش فروش خودروتسلا ۳ منتشر کرده ما را به یاد صفهای فروش آیفون میاندازد

musk-tweet

بزرگی این عدد وقتی به چشم میآید که بدانیم تاریخ تحویل این خودرو اواخر سال ۲۰۱۷ اعلام شده است، زمانی که حتی برای ما ایرانیها که به پیش فروش خودرو  و بدقولی در تحویل خودروهای ثبت نامی عادت کردهایم هم بسیار طولانی به نظر میرسد، و یا این عدد ۲۷۶۰۰۰ پیش فروش در سه روز را با همین چند ماه پیش و وام خودرو ۲۵ میلیونی مقایسه کنید که پس از ۶ روز حدود ۱۱۰ هزار نفر ثبت نام کردند و تازه خیلی ها را شگفت زده کرد.

اما باید پذیرفت که مشخصات اعلام شده تسلا ۳ و کیفیت بالای محصولات قبلی این خودروساز ، در کنار قیمت ۳۵۰۰۰ دلاری آن آنقدر وسوسه کننده هست که بتوان این میزان استقبال را به راحتی برتابید. در حال حاضر پیش فروش این خودرو در بیش از ۱۲ کشور و تنها با ۱۰۰۰ دلار پیش پرداخت صورت میپذیرد.

آقای ماسک همچنین اعلام کرده قصد دارد تا سالانه ۵۰۰ هزار دستگاه از این خودرو را به فروش برساند، امری که با این استقبال کاملا دست یافتنی به نظر میرسد. بد نیست بدانید سال گذشته تسلا با فروش بیش از ۵۰ هزار دستگاه خودرو توانست از نیسان لیف پیشی گرفته و مقام اول فروش خودروهای تمام الکتریکی را در جهان به خود اختصاص دهد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید