رکورد شکنی نمایشگاه Gamescom پیش از آغاز این رویداد

0

رکورد شکنی نمایشگاه Gamescom پیش از آغاز این رویداد

بدون هیچ تردیدی نمایشگاه سالانه ی Gamescom را چه به لحاظ اعتبار و چه به لحاظ تعداد شرکت کنندگان حاضر در آن می توان یکی از مهم ترین رویداد های سالانه ی مرتبط با دنیای بازی های کامپیوتری قلمداد کرد. تازه ترین دوره از این رویداد سالانه طبق روال معمول هر سال تا سه هغته ی دیگر در کشور آلمان برگزار خواهد شد و علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری بار دیگر می توانند شاهد آغاز بزرگ ترین رویداد مرتبط با دنیای بازی های کامپیوتری در قاره ی اروپا باشند. در این میان نمایشگاه Gamescom 2016 پیش از آغاز رسمی خود موفق به شکستن برخی رکورد های پیشین مرتبط با دوره های سالانه ی این نمایشگاه شده است.

بر اساس تایید مسئولان برگزاری نمایشگاه Gamescom 2016 تمامی بلیط های مربوط به بازدید کنندگان خصوصی این نمایشگاه در مدت کوتاهی (به شکل کامل) به فروش رسیده است و این میزان از سرعت در امر به فروش رسیدن تمامی بلیط های موجود در این زمینه، طی سال های گذشته و در دوره های پیشین برگزاری نمایشگاه سالانه ی Gamescom کاملاً بی سابقه بوده است. در واقع می توان انتظار داشت که میزان شرکت کنندگان حاضر در نمایشگاه Gamescom 2016 نیز همانند دوره های پیشین این رویداد سالانه بسیار چشمگیر باشد و نمایشگاه Gamescom همچنان عنوان پر بازدید کننده ترین و محبوب ترین نمایشگاه بازی های کامپیوتری جهان را به دنبال نام خود یدک بکشد. این در حالی است که در نمایشگاه Gamescom 2016 هیچ کدام از دو شرکت سونی و مایکرو سافت اقدام به برگزاری کنفرانس اختصاصی نخواهند نمود و در مجموع اوضاع برگزاری کنفرانس های ویژه در این نمایشگاه چندان دندان گیر به نظر نمی رسد. به عبارت بهتر شرکت سونی، همانند سال گذشته که از برگزاری کنفرانس اختصاصی در نمایشگاه Gamescom چشم پوشید، در نمایشگاه Gamescom 2016 نیز کنفرانس خبری ویژه ای نخواهد داشت و حضور این شرکت در نمایشگاه Gamescom امسال تنها به حضور در سالن های این نمایشگاه محدود می شود. در واقع اعضای شرکت سونی قصد دارند در نمایشگاه Gamescom امسال به معرفی تعدادی از بازی های مطرح خود بپردازند و با توجه به اوضاع و احوال موجود اندکی بعید به نظر می رسد که شرکت سونی در نمایشگاه Gamescom 2016 غافلگیری ویژه ای را برای هواداران خود در نظر گرفته باشد (خصوصاً این که از مدت ها پیش فرآیند رو نمایی از کنسول Play Station 4 Neo در این رویداد سالانه نیز کاملاً منتفی اعلام شده بود).

 gamescom2016

در این میان نظیر همین شرایط را می توان برای شرکت مایکرو سافت نیز صادق دانست. به عبارت بهتر با وجودی که اعضای شرکت مایکرو سافت سال گذشته اقدام به برگزاری کنفرانس اختصاصی در نمایشگاه Gamescom کرده بودند، اما در نمایشگاه امسال قصد انجام چنین اقدامی را ندارند و بر طبق اعلام رسمی اخیر در این زمینه به تکمیل فعالیت های خود در نمایشگاه E3 امسال خواهند پرداخت. همان گونه که هواداران شرکت مایکرو سافت به طور قطع از آن با خبر هستند، اعضای این شرکت در نمایشگاه E3 امسال به معرفی بازی هایی نظیر Forza Horizon 3 ، Gears of War 4 ، Sea of Thieves ، ReCore و Halo Wars 2 پرداخته بودند. حال علاقه مندان به این بازی ها می توانند در نمایشگاه Gamescom امسال تمامی عناوین فوق را در قالب دمو های مفصل تجربه نمایند و بیش از پیش با گیم پلی این آثار آشنا گردند. در این میان بازی های مستقلی که شرکت مایکرو سافت در قالب برنامه ی ID @ Xbox به حمایت از آن ها می پردازد هم از این قاعده مستثنی نیستند و آثاری نظیر We Happy Few و Cup Head نیز در نمایشگاه Gamescom 2016 برای علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری (در قالب دمو های جذاب) قابل تجربه خواهند بود. البته در نمایشگاه E3 امسال علاوه بر آثار یاد شده دو بازی Dead Rising 4 و State of Decay 2 نیز توسط مایکرو سافت به هواداران معرفی شدند که هیچ مشخص نیست آیا آن ها هم در نمایشگاه Gamescom 2016 برای علاقه مندان قابل تجربه خواهند بود یا خیر. بر طبق اعلام شرکت مایکرو سافت آن ها امسال در سالن 8 (واقع در ورودی شمالی نمایشگاه) مستقر خواهند بود و بازدید کنندگان از نمایشگاه Gamescom 2016 می توانند در این محل با اعضای شرکت مایکرو سافت و بازی های مهم این شرکت دیدار نمایند. علاوه بر آن به نظر می رسد که در نمایشگاه Gamescom امسال علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری می توانند اطلاعات بیشتری در زمینه ی برنامه های جدید شرکت مایکرو سافت در قبال دو پلتفرم اکس باکس وان و کامپیوتر های خانگی (نظیر برنامه ی همه جا بازی کن) و همچنین سرویس های جدید شبکه ی اکس باکس لایو (که همگی در نمایشگاه E3 امسال به علاقه مندان معرفی شدند) کسب نمایند و بیش از پیش با آن ها آشنا گردند.

gamescom-2016

سوای دو شرکت سونی و مایکرو سافت، شرکت نینتندو هم حضور چندان پر رنگی در نمایشگاه Gamescom امسال نخواهد داشت. البته حضور کم رنگ نینتندو اکنون مدت هاست که خارج از کشور ژاپن و در نمایشگاه های بازی دور از سرزمین آفتاب تابان احساس می شود و به نظر می رسد که سران نینتندو فعلاً قصد ندارند در نمایشگاه های سالانه ی مرتبط با بازی های کامپیوتری در سطح جهان خودی نشان دهند. سیاستی که ابتدا در رابطه با نمایشگاه سالانه ی E3 پیاده شد و اکنون می توان آن را در ارتباط با سایر رویداد های سالانه ی معتبر موجود در دنیای بازی های کامپیوتری نیز مشاهده کرد. البته عدم حضور پر رنگ شرکت های بازی سازی مطرح در قالب برگزاری کنفرانس های اختصاصی تنها در رابطه با شرکت های First Party حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری مشاهده نمی شود و شرکت های 3rd Party نظیر شرکت EA نیز در نمایشگاه Gamescom امسال از همین رویه پیروی خواهند نمود. به عبارت بهتر شرکت EA نیز به تازگی به طور رسمی به بیان این نکته پرداخته است که در نمایشگاه Gamescom 2016 به برگزاری کنفرانس اختصاصی اقدام نخواهد کرد و حضور این شرکت در نمایشگاه Gamescom امسال چیزی مشابه با حضور شرکت های First Party یاد شده در سطور پیشین این متن خواهد بود. به هر حال نمایشگاه بازی Gamescom از ابتدا هم نمایشگاهی مبتنی بر برگزاری کنفرانس های اختصاصی به شمار نمی رفت و بعید به نظر می رسد که عدم برگزاری کنفرانس های اختصاصی توسط شرکت های مختلف در این نمایشگاه بتواند تاثیر خاصی در نوع برگزاری آن داشته باشد. گفتنی است که نمایشگاه بازی Gamescom 2016 در بازه ی زمانی هفدهم تا بیست و یکم ماه اوت سال جاری میلادی در شهر کلن آلمان برگزار خواهد شد و روز نخست این نمایشگاه تنها به حضور بازدید کنندگان ویژه اختصاص خواهد داشت.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید