ریشه موفقیت در آموزش و پرورش است

0

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نوجوانی شالوده اصلی آینده انسان است که در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد و پایه‌گذار جامعه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی ؛ آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش اظهار کرد: نوجوانی شالوده اصلی آینده انسان است که در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد و پایه‌گذار جامعه خواهد بود.

وی با اظهار خوشحالی از اینکه این اجلاس در دهه کرامت صورت گرفته گفت: استعداد و روحیه قوی در مردم، ارزشمندی موقعیت جغرافیایی و توانایی استعداد در مردم باعث شده کشور کانون پرورش استعداد‌هایی باشد که الگویی‌ برای اسلام و دنیا شود.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: بر اساس تفسیر یکی از آیات قرآن فقط علما و دانشمندان هستند که در مقابل خداوند خضوع دارند و دانش علم است که می‌تواند منشأ سعادت واقعی و ابدی انسان‌ها باشد این در حالی است که خضوع و فروتنی در ذهن بعضی از افراد به معنی ترس است اما این واژه همان حالت خشوع و فروتنی در مقابل عظمت خداوند است که نمونه کامل آن راه ی است که دانشمندان و علما می‌توانند داشته‌ باشند و کسانی که دانش را به معنای واقعی داشته باشند مصداق عالم خواهند بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: از جمله علومی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم علوم دینی، علوم پزشکی و علوم ابدال است علم ابدال را باید از راز‌های طبیعت فهمید و علم دینی نیز خشیت‌ را در خودش جای می‌دهد زیرا خداوند خالق تمام واقعیت‌های مهم و راز‌های موجود درباره همه موجودات است و با تمام این حقایق انسان باید تسلیم خدا باشد.

وی افزود: شما مدیران آموزش و پرورش و معلمان بزرگوار باید دانش‌آموزان را در مسیر دانش قرار دهید تا بتوانیم پایه تحصیل و افتخار کشور را باز کنیم و نتیجه کنار هم قرار گرفتن آموزش و پرورش رسیدن به این هدف واقعی خواهد بود

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: معلمان نقطه کانون آموزش و پرورش هستند که باید از تک تک‌ لحظات‌شان برای پرورش دانش‌آموزان استفاده کنند.

رفسنجانی تأکید کرد: برخی از افراد در جن به سر می‌برند و به اسم دین وحشی‌گری‌ها و آدمخواری‌ها را انجام می‌دهند ولی اگر ما تربیتمان‌ درست باشد می‌توانیم از همه این موارد پیشگیری کنیم.

وی ادامه داد:  این دانشگاه‌ها هستند که بعد از مدارس عقل فرزندانمان را فعال می‌کنند بنابراین می‌توان نتیجه گرفت دانش به همراه ایمان می‌تواند آثار‌ خوبی داشته باشد همانند دانشمندانی که در جندی‌شاپور توانستند تمدن بزرگ اسلامی را رقم بزنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تأثیرات مثبت برجام نیز ادامه داد: از کارهای بسیار ارزشمندی که در دولت یازدهم صورت گرفت رفع تحریم‌های طولانی، خطرناک و کشنده بود.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید