زخمی شدن ۲۰۸ نفر در انفجار کابل + تصاویر

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، وزارت بهداشت افغانستان تایید کرده که ۲۰۸ نفر در انفجار محله پل محمود خان واقع در مرکز شهر کابل زخمی شده‌اند و شمار آن‌ها در حال افزایش است.

«اسماعیل کاووسی» سخنگوی این وزارت گفت که در مورد تعداد افرادی که در این رویداد کشته شده‌اند، اطلاعی در دست ندارد، چرا که آن‌ها را نیروهای مسلح به بیمارستان‌های نظامی انتقال می‌دهند. این نیرو‌ها هنوز آماری در این مورد منتشر نکرده‌اند.

«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان نیز گفت که در این رویداد یک خودرو مملو از مواد منفجره در نزدیک یک شعبه اداره امنیت ملی منفجر شده است.

وی افزود که احتمال آن وجود دارد که دو یا سه مهاجم انتحاری دیگر هم در محل انفجار وجود داشته باشند که برای پاسخگویی به تهدیدهای احتمالی به تعداد کافی از نیروهای امنیتی در آنجا مستقر شده‌اند.

صدیقی گفت که محل انفجار محله‎ای غیرنظامی است و زخمیان این رویداد غیرنظامی هستند.

بر اساس اعلامیه‌ای که روی وب سایت دفتر ریاست جمهوری منتشر شده است، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری این حمله را محکوم کرده و گفته که در آن شماری از هموطنان ما شهید و زخمی گردیدند.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است.

شدت این انفجار به حدی بود که صدای آن در مرکز شهر کابل و بخش‌هایی از شرق و شمال پایتخت شنیده شده است.

محل انفجار با کاخ ریاست جمهوری و وزارت دفاع و چند مرکز مهم دولتی فاصله چندانی ندارد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید