زمانی برای غرش خشمگین موتور در جاده های خاکی: اعلام تاریخ انتشار بازی اتومبیل رانی WRC 6

0

زمانی برای غرش خشمگین موتور در جاده های خاکی: اعلام تاریخ انتشار بازی اتومبیل رانی WRC 6

علاقه مندان به عناوین اتومبیل رانی اگر چه در پاییز امسال از ملاقات دوباره با نسخه ای جدید از سری بازی های Need for Speed محروم هستند (و از قرار معلوم باید برای ملاقات مجدد با نسخه ای تازه از این مجموعه بیش از یک سال دیگر انتظار بکشند)، اما در عین حال بازی های اتومبیل رانی قابل توجه دیگری هم هستند که امکان تجربه کردن آن ها ظرف ماه های آینده در اختیار هواداران این سبک قرار خواهد گرفت. عناوینی که هر کدام از آن ها می تواند به نوعی غیبت سری Nedd for Speed (و سایر عناوین مشابه) را جبران نماید. از جمله ی این عناوین می توان به نسخه ی جدید از سری بازی های World Rally Championship یعنی بازی WRC 6 اشاره کرد که اگر چه ربط چندانی به سری بازی های Need for Speed ندارد، اما در عین حال می تواند انتخاب خوبی برای تشنگان سرعت و ویراژ دادن خوب رویان آهنین در پیست های نا هموار خاکی باشد. به هر حال تاریخ انتشار این بازی اکنون توسط سازندگان آن اعلام شده است و به این ترتیب علاقه مندان به بازی های اتومبیل رانی از این نکته آگاه شده اند که دقیقاً در چه زمانی باید چشم انتظار ملاقات با بازی WRC 6 باشند.

بر اساس اعلام سازندگان بازی WRC 6 ، این بازی در ماه اکتبر سال جاری میلادی بر روی سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول اکس باکس وان منتشر خواهد شد اما در عین حال روز دقیق عرضه شدن این بازی به بازار هنوز اعلام نشده است. به هر حال نسخه ی چدید از سری WRC نیز همانند عناوین پیشین این مجموعه در ماه اکتبر به بازار عرضه می شود و علاقه مندان به این مجموعه می توانند در ابتدای پاییز امسال با دومین عنوان نسل هشتمی از مجموعه بازی های WRC ملاقات نمایند. در واقع بازی WRC 6 را می توان نخستین بازی کاملاً نسل هشتمی از سری WRC قلمداد کرد؛ چرا که بر خلاف نسخه ی پیشین از این مجموعه یعنی بازی WRC 5 ، بازی WRC 6 برای پلتفرم های نسل هفتمی منتشر نخواهد شد و مقصد اصلی آن تنها همان پلتفرم هایی خواهد بود که در سطور پیشین این متن به آن ها اشاره گردید.

 wrc6-1

همانند نسخه ی پیشین از سری WRC یعنی بازی WRC 5 ، مراحل تولید بازی WRC 6 نیز به دست اعضای استودیو Kylotonn در دست انجام است و در واقع اعضای این استودیوی فرانسوی قصد دارند تا تجربیات فعلی خود در امر طراحی و تولید نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی بازی WRC 5 را در بازی WRC 6 به گونه ای شایسته ارتقا بخشند. در مجموع می توان بازی WRC 6 را نسخه ای رسمی از مسابقات واقعی اتومبیل رانی World Rally Championship در فصل 2016 میلادی قلمداد کرد. به عبارت بهتر نسخه ی جدید از سری بازی های WRC فصل 2016 از مسابقات World Rally Championship را به طور کامل پوشش داده و بخش مهمی از محتوای این مسابقات را به طور کامل لیسانس خواهد نمود. به بیان دقیق تر تمامی 14 دور اصلی موجود در مسابقات World Rally Championship فصل 2016 میلادی، در بازی WRC 6 به شکل بی کم و کاست وجود خواهد داشت و علاقه مندان به این بازی در عین حال می توانند شاهد حضور تمامی رانندگان سر شناس حاضر در مسابقات World Rally Championship در کنار لیست رسمی اتومبیل های موجود در فصل جدید این رقابت باشند.

 wrc6-2

حتی رالی چین نیز برای نخستین بار در بازی WRC 6 قابل تجربه خواهد بود و در مجموع اعضای استودیو Kylotonn به منظور طراحی قابل قبول بازی WRC 6 ، به باز خورد های مربوط به نسخه ی پیشین از این مجموعه یعنی بازی WRC 5 توجه ویژه ای نشان داده اند. بر این اساس در بازی WRC 6 شاهد انجام مسابقات اتومبیل رانی در مسیر های باریک تری نسبت به قبل خواهیم بود و علاوه بر آن چالش های جدیدی هم در گیم پلی این بازی گنجانده شده اند که طراحی بخش مهمی از آن ها بر اساس نظر علاقه مندان به نسخه ی پیشین از مجموعه بازی های WRC یعنی بازی WRC 5 صورت گرفته است.   

 wrc6-3

در کنار موارد یاد شده در سطور فوق، حضور رانندگان بخش نیمه حرفه ای مسابقات سالانه ی World Rally Championship در بازی WRC 6 هم می تواند از جمله نکات قابل توجه موجود در نسخه ی جدید از سری بازی های WRC باشد. ضمن این که رقابت آنلاین اختصاصی و پر هیجان مربوط به مجموعه بازی های WRC که با نام eSports WRC  شناخته می شود، در بازی WRC 6 نیز وجود خواهد داشت و علاقه مندان به انجام مسابقات رسمی آنلاین در این بازی از همان هفته های آغازین انتشار بازی WRC 6 (یا مدتی پس از آن) می توانند شاهد شروع رقابت های eSports WRC باشند. رویداد eSports WRC در واقع سلسله مسابقات اختصاصی رقابتی و آنلاین مربوط به مجموعه بازی های WRC به شمار می رود که در سطح جهانی برگزار می گردد و علاقه مندان به مجموعه بازی های WRC برای نخستین بار در نسخه ی پیشین این سری یعنی در بازی WRC 5 شاهد برگزاری آن بودند.

 wrc6-4

البته مسابقات eSports WRC هم زمان با انتشار بازی WRC 5 در ماه اکتبر سال گذشته آغاز نشد و علاقه مندان به سری WRC چندین ماه پس از انتشار این بازی و در ماه آغازین سال 2016 میلادی شاهد برگزاری آن بودند. بر این اساس شاید مسابقات eSports WRC مربوط به بازی WRC 6 نیز مدتی پس از انتشار رسمی این اثر (در ماه اکتبر سال جاری) برگزار گردد و در عین حال این احتمال وجود دارد که علاقه مندان به بازی WRC 6 بتوانند زود تر از مسابقات آنلاین مربوط به نسخه ی پیشین این مجموعه شاهد برگزاری این مسابقات جهانی و آنلاین باشند. در هر حال وجود مسابقات جهانی eSports WRC در بازی WRC 6 به طور رسمی مورد تایید سازندگان این اثر قرار گرفته است و در عین حال وجود بهبود های متعددی در زمینه ی نوع دسترسی ، نحوه ی برگزاری و قوانین کلی مربوط به این مسابقات آنلاین به علاقه مندان و چشم انتظاران بازی WRC 6 وعده داده شده است. در مجموع به نظر می رسد که علاقه مندان به عناوین اتومبیل رانی (به خصوص هواداران مسابقات رالی) در فصل پاییز امسال باز هم گزینه ی مناسبی را برای تجربه در اختیار خواهند داشت.

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید