زمان تجهیز اتومبیل‌های کیا به فناوری خودران

0

گیگر :

جدول زمانی شرکت کره‌ای کیا در مورد فناوری خودران نسبت به برخی شرکت‌ها مانند مرسدس-بنز، نیسان و تسلا محتاطانه‌تر است؛ اما این خبر نشان می‌دهد شرکت کیا به جمع تولیدکنندگان فناوری خودران خواهد پیوست.

اگرچه برخی شرکت‌های خودروسازی وعده داده‌اند تا سال ۲۰۲۰ اتومبیل‌های خودران خود را وارد بازار کنند؛ اما کیا فعلاً به جای سیستم‌هایی که کنترل اتومبیل را در دست می‌گیرند، به ساخت سیستم‌های دستیار راننده ادامه می‌دهد. شرکت کیا طی سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۲ میلیارد دلار برای تولید این سیستم‌ها تا پایان دهه جاری سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

طبق گفته کیا، این شرکت در حال کار بر روی یک سیستم دستیار رانندگی در بزرگراه است که عملکردهای سیستم راهنمای لاین و سیستم کروز کنترل انعطاف‌پذیر را با یکدیگر ترکیب می‌کند. این سیستم به صورت اتوماتیک فاصله بین اتومبیل‌های دیگر را در حد مجاز نگه می‌دارد، محدوده سرعت‌های مجاز را می‌بیند و بدون دخالت انسان، از سایر اتومبیل‌ها‌ سبقت می‌گیرد. سیستم دستیار ترافیک قفل‌شده نیز در سرعت‌های پایین عملکرد مشابهی دارد و به اتومبیل اجازه می‌دهد به صورت اتوماتیک در ترافیک حرکت کند.
یک سیستم پیشرفته‌تر جانشین دستیار پارک فعلی کیا خواهد شد. سیستم دستیار پارک پیشرفته از راه دور به اتومبیل‌ها اجازه می‌دهد بدون حضور راننده، خود را پارک کنند. راننده تنها باید یک دکمه روی جاسوئیچی را فشار دهد و در فاصله خاصی از اتومبیل قرار بگیرد.

تمام این سیستم‌ها پایه‌های ساخت یک اتومبیل خودران را تشکیل خواهند داد. شرکت کیا پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۳۰ یک اتومبیل خودران ارائه دهد. برای این کار، کیا با همکاری تأمین‌کنندگان و شرکت‌های مرتبط دیگر بر روی حسگرها، سیستم‌های رایانش و سخت‌افزار مکانیکی تحقیق خواهد کرد.

همچنین کیا پیش‌بینی می‌کند اتومبیل‌های خودران این شرکت از فناوری ارتباط بین دو وسیله نقلیه (V2V) بهره ببرند. این فناوری از ارتباطاتی شبه وای‌فای بهره می‌برد تا اتومبیل‌ها بتوانند موقعیت مکانی خود را به یکدیگر و به زیرساخت‌ها اطلاع دهند. طرفداران این فناوری معتقدند V2V می‌تواند آگاهی موضعی فراتر از حواس انسان ایجاد کند و خطرهای احتمالی مانند وجود یک وسیله نقلیه در نقطه کور را به رانندگان هشدار دهد.

cover

پاسخ دهید