زمان تدریس درس ریاضی در رشته انسانی افزایش یافت

0

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش به افزایش ساعت درس ریاضی در رشته علوم انسانی اشاره کرد و از کلیات آئین‌نامه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان خبرداد.

زمان تدریس درس ریاضی در علوم انسانی به سه ساعت رسیدمهدی نوید ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌ و گو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی   اظهار داشت: نهصد و بیست و ششمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر و سایر اعضا تشکیل شد که جدول دروس شاخه‌های نظری،فنی و حرفه‌ای و کار و دانش بررسی و نهایی شد.

وی افزود:‌درطی جلساتی که برگزار شد موضوع افزایش ساعت درس ریاضی برای رشته علوم انسانی و رشته علوم و معارف اسلامی مورد تأیید قرار گرفت و اعضای شورای عالی آموزش و پرورش بر ضرورت افزایش ساعات این درس در این دو رشته تأکید کردند.

وی گفت: ساعات درس ریاضی در پایه دهم برای رشته علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی از 2 ساعت به 3 ساعت افزایش یافت، همچنین با توجه به مفاد سند تحول بنیادین و با توجه به آنکه دانش‌آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم باید انتخاب شاخه و رشته تحصیلی کنند،آئین‌نامه هدایت تحصیلی مطرح و کلیات آن تصویب شد.

وی در پایان گفت: مؤلفه‌های انتخاب رشته و شاخه در جلسه آینده شورای عالی آموزش پروش بررسی خواهد شد به طور مثال در آئین‌نامه هدایت تحصیلی بر ضرورت اخذ نظر دانش‌آموز از جمله استعداد و علاقه او و گزارش‌ نمرات امتحانی،آزمون‌های مشاوره‌‌ای و اخذ نظر والدین، معلم و مشاور تأکید شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید