زنده شدن یک بازی کلاسیک پس از 22 سال!

0

زنده شدن یک بازی کلاسیک پس از 22 سال!

برادران دو قلوی الیور که به Oliver Twins مشهور هستند بی شک حق بزرگی بر گردن دنیای بازی های کامپیوتری دارند و افراد تاثیر گذاری در پیشینه ی این صنعت محسوب می شوند. باید اشاره کرد که در دوران شکوه عناوین هشت بیتی، اندرو و فیلیپ اولیور موفق به انتشار بازی های فراوانی در دنیای بازی های کامپیوتری شدند که شاید مشهور ترین آن ها سری بازی های Dizzy باشد. سری دیزی (با غذای سنتی و محبوب خودمان اشتباه نشود!) توانسته بود با تلفیق المان های موجود در سبک پلتفرمر با ویژگی های سرگرم کننده ی شاخص در سبک ماجرایی، خلقت مجموعه ای از بازی های جذاب و سرگرم کننده را رقم بزند که خیلی زود موفق به جذب هواداران فراوانی بر روی پلتفرم های مختلفی نظیر زد اکس اکسپکترام ، آرمستراد و کمودور 64 شدند. اما برادران دو قلوی الیور در میان ساخته های بیشمار خود موفق به تولید اثر سرگرم کننده ی دیگری نیز شده بودند که به مرور زمان ماجرای ساخت آن را به کلی فراموش کرده بودند! 

ماجرا از آن جایی آغاز شد که برادران اولیور حدود پنج ماه قبل در همایشی در شهر بلک پول انگلستان حضور یافتند تا در مورد پیشینه ی کاری و فعالیت های سابق خود در دنیای بازی های کامپیوتری برای علاقمندان سخنرانی نمایند. در میان فایل ها و کار های نوستالژیکی که آن ها برای نشان دادن به هواداران شان با خود به شهر بلک پول برده بودند،به طور اتفاقی نقشه ای یافت شد که به یکی از عناوین سری دیزی با نام Wonderland Dizzy تعلق داشت. در واقع جریان تولید این بازی مربوط به زمانی می شد که برادران اولیور هنوز از شرکت کد مسترز جدا نشده و شرکت اختصاصی خود را تاسیس نکرده بودند. بازی Wonderland Dizzy پس از موفقیت نسخه های ابتدایی این سری، قرار بود بر روی پلتفرم محبوب آن زمان یعنی کنسول خانگی فامیکام یا NES منتشر شود اما در ادامه ی کار ناشر این بازی یعنی شرکت کد مسترز از انجام این کار منصرف شد و از همین رو تلاش های برادران الیور برای تکمیل این بازی ناکام ماند. پس از بازگشت از شهر بلک پول، فیلیپ الیور که از کشف این نقشه ی قدیمی حس نوستالژی اش حسابی گل کرده بود، به اتاق زیر شیروانی رفت و با جستجوی دقیق لوازم قدیمی خود عاقبت موفق به یافتن کد های ساخت بازی Wonderland Dizzy شد که در یک فلاپی دیسک قدیمی ذخیره شده بود.

 wonderland-dizzy

کشف دو دهه ای فیلیپ اولیور از اثری که او و برادرش جریان ساختن آن را به کلی از یاد برده بودند

 اگر چه کد های منبع بازی Wonderland Dizzy توسط فیلیپ یافت شد اما نسخه ی کامل این بازی از دست رفته به نظر می رسید. با این حال برادران الیور به شدت علاقه مند به انتشار این بازی خاطره انگیز و ناکام پس از این همه سال بودند و به همین دلیل پس از هماهنگی لازم با شرکت کد مسترز، از طریق وب سایت هواداران مجموعه بازی های دیزی موفق به آشنایی با یکی از هواداران لهستانی این مجموعه ی خاطره انگیز به نام لوکاژ کار شدند. کار حاضر شد فرآیند تکمیل بازی Wonderland Dizzy را بر عهده بگیرد و به خوبی نیز از پس این کار بر آمد. او باگ های موجود در این بازی ناقص را رفع کرد و علاوه بر آن مد جدیدی به نام Fun Mode را نیز به بازی Wonderland Dizzy اضافه کرد که با تجربه کردن آن گیمر های علاقمند به دیزی می توانند از تعداد جان های بی نهایت بهره مند شوند. کسانی که عناوین کلاسیک سبک پلتفرمر را تجربه کرده اند حتماً به خوبی به این موضوع واقفند که این دسته از عناوین، چه بازی های دشوار و چالش برانگیزی بودند و از همین رو به همین راحتی نمی شد از پس آن ها بر آمد. به همین دلیل اکنون مد Fun به این بازی اضافه شده است تا گیمر های عصر نوین که به بازی های جدید و بی خاصیت این روز ها (که در یک چشم بر هم زدن و بدون کوچک ترین زحمتی به پایان می رسند) عادت کرده اند با دیدن دشواری مد کلاسیک بازی Wonderland Dizzy (که در آن به جای روندی بی نهایت، تنها سه بار مجاز به تلاش دوباره هستید) آب و روغن قاطی نکنند! ضمن این که در باز سازی جدید بازی Wonderland Dizzy ، گیمر ها قادر به در دست گرفتن کنترل دوست Dizzy یا همان Daisy هم خواهند بود. یکی دیگر از نکات مثبت بازی Wonderland Dizzy این است که تجربه کردن آن برای علاقه مندان سری بازی های دیزی کاملاً رایگان بوده و دوست داران می توانند رام این بازی را این جا دانلود کرده و آن را توسط شبیه ساز کنسول NES تجربه کنند (برای آگاهی یافتن از نحوه ی نصب و اجرای یکی از بهترین شبیه ساز های اندروید بر روی ابزار های همراه خود می توانید به این مطلب مراجعه کنید). گفتنی است که برادران الیور اکنون در استودیوی نسبتاً تازه تاسیس خود که  Radiant Worlds نام دارد مشغول تکمیل روند ساخت بازی SkySaga هستند. اثری در سبک نقش آفرینی کلان آنلاین که با الهام از بازی ماینکرفت و موفقیت های بی حد و اندازه ش ساخته شده است.

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید