زن “افغان” بهترین بازیگر “جشنواره جهانی آسیا” شد

0

خبرگزاری میزان – مارتين ملالی ذكريا بازيگر افغانستانی فیلم “اتوپیا” جايزه بهترين بازيگر زن در جشنواره جهانی فیلم‌هایی آسيایی را از آن خود کرد.

بازيگر زن به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مارتين ملالي ذكريا بازيگر افغان نقش جانان در فیلم “اتوپيا” ساخته حسن ناظر كه نماينده افغانستان در اسكار نيز است جايزه بهترين بازيگر زن در جشنواره جهاني آسيا را از آن خود كرد.
 
در اين فستيوال مجموعه ای از بهترين فيلم هاي سينمايي آسيا به نمايش درآمد و هدف اصلي آن ايجاد پل ارتباطي ميان فيلمسازان آسيايي و صنعت فيلمسازي هاليوود است.
 
بازيگر زن افغان در اسکار از آمریکایی‌ها جایزه گرفتبازيگر زن افغان در اسکار از آمریکایی‌ها جایزه گرفت
 
فيلم ها از ٥٠ كشور آسيايي از تركيه تا ژاپن و هند در اين رقابت حضور داشتند كه همگي نمايندگان كشورهايشان در رقابت هاي اسكار ٢٠١٦ هستند.
 
در اين فستيوال که در لس آنجلس برگزار شد اعضای آكادمي هاليوود پرس نيز حضور داشتند كه با تاييد اين گروه فيلم ها به جشنواره هاي ديگر نيز فرستاده مي شوند.
 
هيات داوران جايزه ويژه خود را به فيلم”خاطرات روي سنگ” از عراق دادند ولي جايزه بهترين فيلم جشنواره به فيلم «مويرا» درامي درباره گرجستان تعلق گرفت.
 
جايزه بهترين بازيگر مرد را هم هه بينگ از چين براي بازي در فيلم “١٢ شهروند” تصاحب كرد.
 
فیلمنامه “آرمان‌شهر” (Utopia) را امیر آقایی بازیگر ایرانی نوشته و همایون ارشادی و کیهان ملکی از بازیگران ايراني آن هستند.
 
“اتوپيا” درباره زنی افغان به نام جانان (با بازی ملالی زکریا بازیگر افغانستانی) است که همسرش هشت سال پیش با حضور در جنگ قطع نخاع شده است. جانان تصمیم می‌گیرد با لقاح مصنوعی باردار شود و به همین دلیل برای انجام این کار به هند می‌رود.
 
داستان فیلم در اسکاتلند، انگلیس، افغانستان، پاکستان و هند روایت می‌شود.
 
كريس راب، سايانتي ناندي، ممنون مقصودی، اندرو شیور، ارون بالی، هنا اسپیریت و بسکر پاتل از دیگر بازیگران این فیلم هستند.
 
مراحل فنی فیلم در اسکاتلند انجام شد، اما موسیقی فیلم را آرمان موسی‌پور در ایران ساخت. “اتوپیا”در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر نمایش داده شد.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید