زیباترین آتشفشان های جهان+تصاویر

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، برخی از آتشفانهای معروف جهان که خاموش یا نیمه فعال هستند علاوه بر جنبه ترسناکی که با شنیدن نامشان در شنونده ایجاد میشود اما طبیعت زیبا و حیرت انگیزی دارند.

 آتشفشان کلیموتو (Kelimutu) ، فلورس ، اندونزی

این آتشفشان زیبا در جزیره فلورس اندونزی بخاطر وجود سه دریاچه در دهانه اش معروف است.این سه دریاچه سه رنگ متفاوت را به نمایش می گذارند و در زمانهای مختلف با توجه به فعالیت های آتشفشانی که در اعماق این کوه رخ می دهند به رنگهای سبز ، آبی ، مشکی و حتی گاها قرمز تغییر رنگ می دهند.

 کوه فوجی ، ژاپن

کوه فوجی بلندترین کوه در ژاپن است که با فاصله 100 کیلومتر در جنوب غربی توکیو قرار دارد. این کوه همچنان یک آتشفشان فعال است که آخرین بار در سال 1707 فوران کرده است ، این کوه که در هوای صاف به راحتی از شهر توکیو قابل مشاهده هست با وجود اینکه یک آتشفشان فعال و ترسناک است اما از زیبایی های این شهر نیز محسوب می شود و بسیاری از هنرمندان را برای به تصویر کشیدن آن به سمت خود می کشاند.

زیباترین آتشفشان های جهان+تصاویر

زیباترین آتشفشان های جهان+تصاویر

زیباترین آتشفشان های جهان+تصاویر

کیلائو (Kilauea)هاوایی
آتشفشان های هاوایی بخاطر فعال بودنشان در دنیا معروف هستند ولی در عین حال منظره زیبایی را نیز به نمایش می گذارند. کوچکترین آتشفشان آن کیلائو است که تقریبا از سال 1983 به طور مکرر فوران کرده است که همین امر موجب شده تا مواد مذابی که مداوم از این کوه به دریا وارد می شوند صخره های سنگی سیاه زیبایی را ایجاد کنند.

کریتر لیک (Crater Lake) یا دریاچه دهانه آتشفشان ، اورگون، آمریکا

کریتر لیک یکی از زیباترین کاسه های آتشفشانی در جهان است که در جنوب اورگون قرار دارد. این دریاچه حدود 6850 سال پیش از فوران و در هم ریختن کوه آتشفشانی به نام مازاما تشکیل شده است و امروزه یکی از زیباترین دریاچه ها را بوجود آورده که بخاطر آب شفاف و آبی رنگ عمیقی که دارد معروف است.

زیباترین آتشفشان های جهان+تصاویر

زیباترین آتشفشان های جهان+تصاویر

زیباترین آتشفشان های جهان+تصاویر

زیباترین آتشفشان های جهان+تصاویر

مائیلیفل(Maelifell)ایسلند

آتشفشان مائیلیفل در جنوب ایسلند قرار دارد و ارتفاع آن 800 متر می باشد و امروزه یکی از جاذبه های توریستی این منطقه می باشد. این کوه که در لبه یخچال طبیعی میردالس قرار دارد شکلی مخروطی زیبا دارد که سطح آن پوشیده از خزه های سبز است و همین امر به زیبایی این کوه می افزاید. خاکسترهای سیاهی که اطراف این کوه قرار دارد به زیباتر شدن منظره این منطقه می افزاید.
انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید