زیر گرفتن این زن مسلمان بخاطر حجابش (عکس)

0

گیگر :

به گزارش ایران ناز:پلیس بلژیک پس از دستگیر کردن مهاجم، اعلام کرد وی یکی از ساکنین محلی منطقۀ مولِنبیک است.در ویدئویی که از این صحنۀ تکان‌‎دهنده منتشر شده است، یک ماشین آئودی پس از شکستن موانع پلیس به عمد یک زن مسلمان را که در حال عبور از خیابان است، زیر می‌گیرد.

 

پلیس بلژیک تصویری از ماشین مهاجم را پیش از عبور از موانع پلیس منتشر کرد. در این تصویر مردی کنار راننده در داخل ماشین در حال عکسبرداری است.
براساس اعلام پلیس، راننده و فرد دوم دستگیر شده‌اند و هر دو بمب‌های دودزا همراه خود داشتند.

 

زیر گرفتن این زن مسلمان بخاطر حجابش (عکس)

 

زن مسلمانی که هدف این حملۀ نژادپرستانه قرار گرفته، دچار چندین شکستگی و آسیب در ناحیۀ سر شده است.در جریان تظاهرات ضداسلامی راست‌گرایان افراطی در منطقۀ مولنبیک در روز شنبه (14 فروردین) پلیس دو افراط‌گرای دیگر را نیز به دلیل حمل کوکتل مولوتف و سلاح دستگیر کرد.

 

زیر گرفتن این زن مسلمان بخاطر حجابش (عکس)

 

در این تظاهرات که مقامات بلژیک برگزاری آن را ممنوع اعلام کرده بودند، نیروهای پلیس با معترضان درگیر شدند و عدۀ بسیاری از آن‌ها را دستگیر کردند.مولنبیک منطقه‌ای مسلمان‌نشین در پایتخت بلژیک است. پس از حملات اخیر در بروکسل حملات علیه مسلمانان در بلژیک افزایش یافته است.

 

در تاریخ 3 فروردین بر اثر وقوع سه انفجار تروریستی در فرودگاه و متروی شهر بروکسل 31 نفر کشته و 300 نفر زخمی شدند. گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.این در حالی است که این گروه در حملات تروریستی خود در تاریخ 22 آبان 1394 در پاریس، پایتخت فرانسه 130 نفر را کشته و بیش از 350 نفر را زخمی کرد.

 

این حملات تروریستی در قلب اروپا، موجی از اسلام‌ستیزی را در کشورهای اروپایی به راه انداخته است. نژادپرستانِ افراط‌گرا بدون توجه به تمایز میان گروه تکفیری داعش با مسلمانان، افراد بی‌گناه را در حملات ناشی از نفرت هدف قرار می‌دهند.

منبع :

پاسخ دهید