ساخت اسکلت‌ های مکانیکی توسط هیوندای + تصاویر

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، هیوندای می‌خواهد با استفاده از اسکلت‌های مکانیکی دستگاهی را تولید کند که به لباس آدم آهنی شبیه است که با استفاده از آن می‌توان تا چند صد کیلوگرم وزن را تحمل کرد. به گفته هیوندای از این دستگاه همچنین می‌توان برای حمل بارهایی تا ۵۰ کیلوگرم در جنگ‌ها توسط سربازان نیز استفاده کرد.

این لباس نسخه تقویت شده دستگاهی به نام H-LEX است. دستگاهی که برای کمک به پیاده روی تولید شده بود و سال پیش توسط هیوندای معرفی شد و برای استفاده از آن کافی بود که آن را بپوشید. اما این دستگاه جدید آنقدر بزرگ و سنگین است که در واقع این دستگاه است که شما را می‌پوشد. در عین حال هیوندای یک نسخه سبکتر از این دستگاه را نیز معرفی کرده است که تنها دارای ستون فقرات و قسمت‌های پشت پا است. به گفته شرکت این دستگاه برای سالمندان، افراد ناتوان جسمی و افراد مبتلا به پاراپلژی (عدم توانایی در کنترل ماهیچه پا) طراحی شده است.

به گفته هیوندای این پروژه، جزیی از سیستم‌های حرکتی آینده است که در نهایت به جابجایی بدون دردسر افراد و همچنین اشیاء منجر خواهد شد. در حقیقت این شرکت به چنین دستگاه‌هایی که قابل پوشیدن هستند به عنوان یک وسیله نقلیه نگاه می‌کند. این در حالی است که شرکت‌های دیگر همانند پاناسونیک و دوو تنها از آنها به عنوان ابزاری برای کمک به کارگران استفاده می‌کنند. شرکت دارپا در راستای برنامه «جنجگو عنکبوتی» خود یک اسکلت پوشیدنی برای سربازان طراحی کرده است که با دستگاه هیوندای شباهت‌هایی دارد. از سوی دیگر، شرکت‌هایی همانند اکسو بیونیکز نشان داده‌اند که از این دستگاه‌ها می‌توان به بهترین نحو برای توانبخشی استفاده کرد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید