ساخت لنز تماسی با قابلیت ضبط و ویرایش ویدئو

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، شرکت سونی حق اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که یکی از ایده‌های جالب فیلم‌های علمی و تخیلی را عملی کرده است. ساخت لنز چشمی که قادر به تصویربرداری ویدئویی از محیط اطراف باشد.

این لنزها مجهز به نمایشگرهای الکترونیکی آلی هستند که با قراردادن آنها بر روی چشم مشاهده ویدئو، تصاویر و دیگر اطلاعات ممکن می شود.

لنزهای یاد شده دارای ابزار ضبط ویدئو هم هستند که به کاربران امکان ضبط تصاویر محیط اطراف را می دهند. نکته جالب در این زمینه فوکوس خودکار در زمان تصویربرداری است. لنزهای یاد شده از برخی قابلیت های دوربین های فیلم برداری مانند زوم کردن، تنظیم میزان نوردهی و … هم برخوردارند.

علاوه بر این کاربران می توانند کیفیت ویدئوهای تهیه شده را نیز به میل خود تغییر دهند. کنترل تصویربرداری با این لنزها از طریق پلک زدن صورت می گیرد. به عنوان مثال می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که با پلک زدن برخی فریم های یک ویدئو حذف گردد.

این لنزها حتی دارای ژیروسکوپ هم هستند تا بتوانند گردش سر کاربر را تشخیص داده و تنظیمات ضروری را برای تصویربرداری درست اعمال کنند. برای تامین انرژی مورد نیاز این لنزها از روش القای الکترومغناطیسی استفاده می شود.

سونی تنها شرکتی نیست که چنین فناوری را ابداع کرده است. سامسونگ و گوگل هم به دنبال ساخت لنزهای چشمی با توان تصویربرداری ویدئویی هستند. دانشمندان سوئیسی موسسه فدرال فناوری این کشور هم لنزهای تماسی با قابلیت زوم 2.8 ابداع کرده اند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید