ساخت یک ربات متحرک به کمک پرینترهای سه‌بعدی

0

پرینترهای سه‌بعدی ازجمله فناوری‌هایی هستند که در بخش‌های مختلف زندگی انسان‌ها تأثیرگذار بوده و روزبه‌روز بر کارایی آن‌ها افزوده می‌شود.

محققان MIT به‌تازگی موفق شده‌اند رباتی را به کمک پرینترهای سه‌بعدی بسازند که می‌تواند راه برود. محققان این دانشگاه مشهور توانسته‌اند به کمک «هیدرولیک پرینت پذیر» این ربات را طراحی و پرینت کنند. این روش به پرینترهای سه‌بعدی اجازه می‌دهد تا در حین کار و پرینت مایع را پمپاژ کند. به گفته مدیر این پروژه این روش می‌تواند به ساخت ابزار و ماشین آلات کمک بسیار زیادی کند. طراحی این ربات به گونه‌ای است که با اضافه کردن یک موتور و باتری به‌راحتی می‌توان قابلیت راه رفتن را به آن افزود.

_MG_8635

 محققان دانشگاه MIT روش پرینت این ربات را نیز اعلام کرده‌اند؛ طبق اعلام این گروه پژوهشی در طراحی و پرینت این ربات از پرینتر سه‌بعدی استفاده‌شده که قادر است جوهرافشان حاوی مواد مخصوص را با قطری کم‌تر از یک تار مو به شکلی که با کامپیوتر به آن داده‌شده، درآورد.

تاکنون به کمک این روش رباتی با توانایی راه رفتن طراحی‌شده است که محققان این دانشگاه برای ساخت آن 22 ساعت وقت صرف کرده‌اند.

طبق نظر کارشناسان هنوز برای قضاوت نتیجه این پرینت سه‌بعدی کمی زود است و باید منتظر ماند تا محققان کارایی‌های بیشتری را برای پرینت سه‌بعدی این نوع از ربات‌ها پیدا کنند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید