سازنده گوشی هوشمند با دو صفحه نمایش به دنبال کسب سرمایه برای ادامه فعالیت!

0

yota-logoیوتا  یک تولید کننده روسی است که با ساخت گوشی‌های هوشمند با دو صفحه نمایش به شهرت دست یافته است.

این شرکت اکنون به دنبال جذب مشتریان بیشتر است و قبول کرده سهام خود را به شرکت REX Global، به عنوان سرمایه گذار و حامی مالی بفروشد.

اوایل امسال، یوتا در یک وب‌سایت جذب سرمایه به نام indiegogo دنبال سرمایه گذار بود تا بتواند محصول جدید خود یوتافون ۲ را ارتقا دهد. این گوشی هوشمند در کنار صفحه نمایش اصلی از یک صفحه E-Ink در پشت دستگاه بهره می‌برد. گرچه هر دو صفحه هم‌زمان فعال نمی‌شوند اما استفاده از دو صفحه نمایش لمسی که هر کدام وظایف خاصی دارند، یوتافون ۲ را در نوع خود به یک محصول شگفت انگیز تبدیل کرده است. علی‌رغم مبلغ بالای درخواستی، کمپین یوتا در ایندیوگوگو موفق بود و توانست ۴۵۰ حامی برای یوتافون ۲ جذب کند. ولی متاسفانه اتفاقات ناخواسته‌ای پیش آمد که تلاش این کمپانی برای عرضه محصولاتش در آمریکا را ناکام گذاشت و استارت‌آپ روسی را از این فکر منصرف نمود. با وجود استقبال بسیار از یوتافون ۲، این شرکت هیچ‌گاه موفق به عرض اندام در بازار تلفن‌های هوشمند نشد.url

به هر حال، شریک تجاری جدید یوتا به دنبال یک تغییر در این کمپانی است. شرکت هنگ کنگی رکس گلوبال اکنون مالک ۶۴.۹ درصد از سهام یوتاست (باقی ۳۵.۱ درصد سهام متعلق به Rostec investors و هیئت مدیره یوتاست) و قصد دارد سرمایه گذاری قابل توجهی روی تولید کننده روسی بکند تا در مدتی کوتاه به بازدهی برسد، مبلغی در حدود ۵۰ میلیون دلار!

ولادیسالف مارتینف، مدیر عامل یوتا، اعلام کرده پس از ارزیابی میزان سرمایه مورد نیاز؛ این مبلغ دریافت خواهد شد و این سرمایه گذاری به دفعات و در طولانی مدت خواهد بود.

کمپانی یوتا هنوز یک استارت‌آپ با تنها ۱۰۰ کارمند است. مارتینف گفته: یوتا می‌تواند یک شرکت محدود با محصولات مفید و خلاقانه باقی بماند و طبق گفته پیشین مسئولان رکس گلوبال خرید این سهام به‌ دلیل کسب سرمایه بیشتر برای این شرکت هنگ کنگی نیست.

یوتا برای تولید نسل بعدی ‌اسمارت‌فون خود که سال بعد رونمایی می‌شود، از کمپانی ZTE کمک گرفته است. مارتینف این را هم گفته که در کنار پرچم‌دار سال بعد یک سری از محصولات جدید یوتافون هم معرفی خواهند شد و این‌که سرمایه گذاری رکس گلوبال کمک بزرگی برای تحقق ایده‌های درخشان آن‌هاست.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید