سالار و یاد استاد لطفی

0

گیگر :

علاقه مندان به موسیقی سنتی می توانند از این آلبوم داغ و تازه نهایت لذت را ببرند.

اطلاعات رسمی این آلبوم از این قرار است :
«تصنیف آیینۀ شکسته» بر روی غزلی از استاد هوشنگ ابتهاج (سایه) در دستگاه‌های اصفهان-دشتی-شور، «غرنگ» (همنوازی سه تار و کمانچۀ آلتو) – شور، «طرحی از ویرانه های دور» بر اساس تمی از استاد لطفی، «تصنیف ببارد خزانم» شعر از مازیار شاهی، «رحیل» – برای گروه ساز های ایرانی در آواز دشتی، «یاد یار» تکنوازی سنتور در آواز کردبیات بر اساس اجرایی از استاد محمد رضا لطفی، «تصنیف هوای روی تو دارم» در آواز دشتی بر روی غزلی از استاد هوشنگ ابتهاج (سایه)، «گریه گرفته است گلو»، «تکنوازی نی» در آواز دشتی و ابوعطا، «تصنیف سر پروازم نیست» بر روی غزلی از استاد شهریار و «وداع» برای همخوانی و گروه سازهای ایرانی، قطعات این آلبوم را تشکیل می‌دهند.

در آلبوم «قافله سالار عشق» علیرضا جواهری (سنتور و تمبک، آلتو، دف)، هوشمند عبادی (نی)، صمد برقی (کمانچه و کمانچه آلتو)، مازیار شاهی (تار و بربت، سه‌تار و بم‌تار) به هنرنمایی پرداخته‌اند.

شایان ذکر است که مازیار شاهی، آهنگساز آلبوم قافله سالار عشق، در تمامی آثاری که استاد لطفی پس از بازگشت به وطن، در قالب گروه همنوازن شیدا تولید کرده‌اند، به نوازندگی تار پرداخته است. همچنین هوشمند عبادی و صمد برقی سابقه همکاری با استاد لطفی در گروه شیدا را داشته‌اند و علیرضا جواهری نیز، پیشتر در گروه عارف به سرپرستی استاد مشکاتیان، فعالیت نموده است.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید