سال 2019 حدود 19 درصد از بازار تبلت‌ها در اختیار مایکروسافت خواهد بود

0

Microsoft Surface

با توجه به گزارش‌های جدید Strategy Analytics برنامه‌ریزی مایکروسافت به‌گونه‌ای است که تا سال 2018 حدود 18 درصد از بازار اسمارت‌فون‌ها را در اختیار داشته باشد. این گزارش در حالی منتشر شده است که با گسترش روزافزون محبوبیت فبلت‌ها بازر تبلت‌ها در رکود به‌سر می‌برد، با این حال هنوز کمپانی‌های بزرگ قصد دارند تا در این بازار راکد رشد کنند.

از زمان عرضه ویندوز 8 مایکروسافت تمرکز ویژه‌ای را بر روی بخش تبلت‌ها گذاشته است و این ویندوز توانست پیشرفت‌های خوبی را برای بخش تبلت مایکروسافت به ارمغان بیاورد. تبلت‌های ویندوزی بر خلاف اندرویدی‌ها که هم‌اکنون سهم بزرگی از بازار را در اختیار دارند در تولید محتوا بهتر عمل می‌کنند، بنابراین بیشتر مورد توجه شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار گرفته‌اند. علاوه‌بر این تبلت‌های ویندوزی از برنامه‌های دسکتاپ نیز پشتیبانی می‌کنند که ویژگی مهم و بسیار خوبی است.

asfa

آمارها نشان می‌دهند که فروش تبلت‌های ویندوزی در مدت زمان 9 ماهه سال 2015 رشدی 58 درصدی را به نسبت سال گذشته تجربه کرده‌است. هم‌چنین پیش‌بینی می‌شود این فروش تا تعطیلات سال آینده ادامه داشته باشد و در مجموع 22 میلیون تبلت ویندوزی به‌فروش برسد که حدود 10 درصد از میزان کل تبلت‌های فروخته شده را شامل می‌شود. از جمله دیگر پیش‌بینی‌هایی که در رابطه با بازار تبلت‌ها منتشر شده است افزایش محبوبیت تبلت‌های ویندوزی در میان صاحبان کسب‌ و‌ کار است، همین افزایش محبوبیت می‌تواند باعث شود ویندوز به پرچمداری بی‌رقیب در بخش سیستم‌ عامل‌های سرور و دسکتاپ بدل شود.

تحلیلگران پیش بینی کرده‌اند که تا پایان سال 2019 میلادی، ویندوز 18 درصد از سهم بازار تبلت را در اختیار بگیرد، مطمئنا این افزایش محبوبیت تنها به تسلط بر بازار سازمانی به‌دست نمی‌آید و اندروید به عنوان بزرگ‌ترین سیستم‌عامل در تبلت‌ها باید بخشی از سهم خود را به ویندوز تقدیم کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید